"Belli ki edep hiç yok..."

24 TV'de Murat Çiçek'in sunduğu Buradan Bakalım programının daimi konuğu Alev Alatlı, Putin'in Türkiye ile ilgili açıklamalarını yorumladı. Alev Alatlı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dünkü basın toplantısında Türkiye aleyhinde sarfettiği seviyesiz sözlere (Türkiye ABD'ye yalakalık yapıyor vs...) tepki göstererek "abuk sabuk bir cümle ama ben yine de memnunum. Ne kadar galiz olabileceğiniz görebildiğimiz için memnun oldum" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 18.12.2015 14:13 Güncelleme Tarihi: 18.12.2015 14:17
Belli ki edep hiç yok...
Alatlı, Putin'in bir entelektüel birikiminin olmadığını, doğru düzgün oturmuş bir dünya görüşünün bulunmadığını, edepten yoksun olduğunu ve çocukluğuda KGB'ye yamanmış boş gezenin boş kalfası olduğunu söyledi. Alatlı'nın Putin'den bahsederken "bu çocuk" ifadesini kullanması ise dikkat çekti.

Alatlı şöyle konuştu:

"NE KADAR GALİZ OLABİLECEĞİNİ GÖRDÜK"


"Çok abuk sabuk bir cümle. Ben memnun oldum ama. Ne kadar galiz olabileceğini görebildiğimiz için memnun oldum. Putin dediğiniz kim? Bu çocuk bir işçi ailesinin oğlu. Bu ailenin KGB'yle ihbarcılık çalışması var. İhbarcı bir aile. 1952 doğumlu. Düşünün, Stalin'in en kötü zamanları. İş yok güç yok. Sovyetlerin de en tatsız zamanları."

"BOŞ GEZENİN BOŞ KALFASI"
"Bunu yamıyorlar KGB'ye. Bu tabir çok ağır gelecek ama, bu çocuk bir boş gezenin boş kalfası aslında. Doğru dürüst bir eğitimi yok bunun. Doğu Almanya'dan döndükten sonra güç bela, uzaktan yakından hukuk dersi falan aldı. Böyle bir sofistike bir durum yok bu çocukcağızda."

"DÜNYA GÖRÜŞÜ YOK, EDEP HİÇ YOK"
"Entelektüel bir tarafı yok. Entelektüel birikim Yeltsin'de yoktu, bunda da yok. Derli toplu, oturmuş bir dünya görüşü yok. E belli ki edep hiç yok.

Rusya'ya yazık. Böyle bir zamanda Rusya'nın böyle bir lideri olmamalıydı. Daha nitelikli bir lideri keşke olaydı."


"UFAK AT CİVCİVLER YESİN TÜRÜNDEN PALAVRALAR"
"Bir adam ki, bu kadar sorumsuzca ortaya çıkıp dünyanın her tarafını bombalayabilecek olmakla övünür, o adamı kafanızda bir yere oturtmanız lazım. Bir ara Amerikalılar çok övünürlerdi de şaşar kalırdım. "Dünyayı 999 kere yok edecek kadar nükleer cephanemiz var" derlerdi. Yani, Türk olduğum için midir, müslüman olduğum için midir nedir, bu öyle absürt gelirdi ki bana... Böyle bir iddia ve bunu ağzınızı şaplata şaplata söylüyor olmanız... Bu palavralar "ufak at civcivler yesin" türünden, bir takım daha az gelişmiş ülkelere servis edilen, insanları korkutmaya yönelik şeyler midir, nedir? Ne olacak elinde varsa? Atacak. E atacaksa da hep beraber ölür gideriz. Ne? Sonra ne? Atom bombasından bahsediyorsunuz Allah aşkına. Böyle bir şey ancak tufanda olabilir, gel gör ki o tufan seni de götürür."

"UZUN SÜRE RUSYA'NIN BAŞINDA KALAMAYACAK"

"Onun için Rusya Federasyonu'nun başında çok uzun süre şans tanımıyorum Putin'e. Mutlaka bunu görüyorlardı."

"Boşta gezenin boş kalfası"


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Belli ki edep hiç yok..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN