Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O hendeklerde yok olacaksınız

Giriş Tarihi: 18.12.2015
O hendeklerde yok olacaksınız

HDP, belediyenin, yani bu milletin iş makineleriyle açılan hendeklere methiye düzüyor, oraları terk edenlere utanmadan 'geri dönmesinler' diyor. O insanlar evlerine dönecek ama siz o hendeklerde yok oalcaksınız

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONYA'DA KONUŞTU:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya ve İran ile yaşanan gerilimde bu ülkeleri haklı görenlere "Hemen Rusçu, İrancı kesildiler. Kendi ülkelerine ihanet bunların iliklerine işlemiş" diyerek yüklendi. Mevlana'nın 742'nci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri için Konya'ya gelen Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan'ı, Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel'de olduğu için eşi Sare Davutoğlu karşıladı. Kentte raylı sistem açılışı ve 72 adet tramvay taşıtının hizmete alım töreninde konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:

RUSÇU, İRANCI KESİLDİLER: Türkiye'nin başı hangi ülke ile sıkıntıya düşse gidip hemen o ülkenin yanında saf tutanları ibretle takip ediyoruz. Ülkemiz yakın zamana kadar Rusya ile yakın ilişkiler kurduğunda bizi Batı'ya sırtımızı dönmekle suçlayanlar vardı. Şimdi üstelik de egemenlik haklarımızı korumak konusunda Rusya ile bir gerilim yaşanıyor. Bunlar hemen başımıza Rusçu kesildiler. Yine Türkiye, İran ile yakın ilişkiler içindeyken bizi İrancı olmakla itham edenler aramızda görüş ayrılıkları berilince bir anda İran'ın safına geçtiler.

İHANET İLİKLERİNE İŞLEMİŞ: Türkiye'nin sorun yaşadığı kim varsa onun safında yer almayı kendilerine görev bilenleri siyasette, medyada, akademide her yerde görmek mümkün. Kendi ülkelerine ve milletine ihanet bunların adeta iliklerine işlemiş. Bunların asıl düşmanlığı bu ülkeye ve bu milletedir.

"Kendi ülkelerine ihanet iliklerine işlemiş"


BUNLAR BAKAR KÖR: Böyle dönemler maskelerin sıyrılıp gerçek yüzlerin ortaya çıktığı günlerdir. Bu terör örgütü muhiplerinin iki yüzlü tavırlarına son olarak Diyarbakır'da Fatih Paşa Camisi'nin örgüt tarafından yakılması hadisesinde bir kez daha şahit olduk. Çıkıyor bir sözde eş başkan (Figen Yüksekdağ) "Devlet helikopteriyle bombaladı" diyor. Bunlar bakar kör. Bu nasıl helikopter ki, bombalıyor da minare yıkılmıyor alttan kapılar yanmaya başlıyor? Aynı zihniyet bölgede yaşayan insanların hayatını zindana çeviren hendeklere methiye dizecek kadar alçalabiliyor.

OPERASYONLAR SÜRECEK: Belediyelerin iş makineleriyle yani bu milletin iş makineleriyle hendekler açacaksın ve oradaki benim tüm Kürt vatandaşlarıma hayatı zindan edeceksin. Şimdi bu insanlar oraları terk etmek zorunda kalıyor. Utanmadan, sıkılmadan da bir de "Geri dönemezsiniz." O insanlar geri dönecekler ama o evlerde, o binalarda, o açtığınız hendekler de yok olacaksınız. Operasyonlar oralar tertemiz hale gelene, huzur ortamı tesis edilinceye kadar devam edecektir. Benim inançlı Kürt kardeşlerimi istismar edenler, bedelini ödeyecekler.

YAZIKLAR OLSUN: Bu ülkede "Cumhuriyet ile yaşıtım" diyen bir partinin milletvekili (CHP'li Eren Erdem) yabancı bir televizyonda kendi ülkesini terör örgütlerine kimyasal silah vermekle itham edebilecek kadar ihanet çukuruna batabiliyor. Mensubu olduğu partiden ses var mı? Bu nasıl bir ihanettir? Bunu partisinin içinde barındırabilenlere şahsım, milletim adına yazıklar olsun diyorum.

YENİ TÜRKİYE'NİN İNŞASI: Güya bir profesör, Nobel ödülünü alan Aziz Sancar hocamızı sırf kendi gibi düşünmüyor diye aşağılamaya çalışıyor. Siyasetiyle, medyasıyla, üniversitesiyle Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Bu bakımdan Türkiye'nin topyekun bir değişime ihtiyacı var. Biz işte bunun için yeni Türkiye diyoruz. Önümüzdeki dönem inşallah başta yeni anayasa olmak üzere adım adım yeni Türkiye'nin inşası olacaktır.

40 YILLIK BİR ÜSLUBUM VAR: Cumhurbaşkanı olarak benim görevim, her alanda ülkemin ve milletimin ileriye gitmesi için yol açmaktır. Benim yetkimin sınırlarını elbette anayasa belirliyor. Ama sorumluluğum da milletime karşıdır. Aynı şekilde 40 yıllık bir siyaset üslubum var. Milletimle bu şekilde iletişim kurdum, halkımdan desteği bu şekilde aldım. Kimse şu saatten sonra benden başka biri gibi hareket etmemi beklemesin. Hamdolsun milletim bu fakiri, bir faninin bu ülkede gördüğü görebileceği tüm makamlara getirdi. Bir insan daha ne isteyebilir? Ama benim bu ülkenin daha iyi yönetilmesi, daha büyük hedeflere yürümesi gibi bir derdim var.

BU SİSTEM, 80 MİLYONLUK TÜRKİYE'YE YETMİYOR: Bu sistemle Türkiye yoluna daha fazla devam edemez. 40 milyonluk Türkiye'ye yeten, 80 milyonluk Türkiye'ye yetmiyor. 200 bin dolarlık milli geliri olan Türkiye'ye yeten, 10 bin dolarlık milli gelire sahip Türkiye'ye yetmiyor. Bunu görmek, anlamak için siyaset dahisi, yönetim gurusu olmaya gerek yok.

YENİ ANAYASAYI ASIL MUHALEFET TALEP ETMELİ

"Şu anda Cumhurbaş-kanıyım. Kurucusu olduğum parti iktidar partisi. Ahmet Bey Başbakan. Buna rağmen biz değişim, dönüşüm diyoruz. 13 yıldır bu ülkenin yönetiminde esamesi okunmayanlar mevcut sistemde direniyor. Milletimiz yeni anayasa talebini güçlü şekilde ortaya koyduğunda buna hiçbir partinin kayıtsız kalabilmesi mümkün değildir. Kalırlarsa bedelini öderler.

TRAMVAYLA VALİLİĞE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından, yeni hizmete giren tramvayın vatman koltuğuna geçti ve ziyaret edeceği valiliğe kadar tramvayı kendisi kullandı. 500 milyon liraya mal olan yatırım, yakında hayata geçecek yeni projeler ve metro hattı da tamamlanınca, Konya iki etapta 27 istasyonu olan günde 500 bin yolcu taşıyacak bir metroya sahip olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tramvay kullandı


TÜRK YILDIZLARI'NA ZİYARET...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gittiği Konya'da, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığı'nda Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar tarafından askeri törenle karşılandı. Komutanlık Binası önünde fotoğraf çekimine katılan Erdoğan, ziyaret defterini imzaladı. Erdoğan, ardından Garnizon Komutanlığı'nda, 134. Filo'yu (Türk Yıldızları) da ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O hendeklerde yok olacaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN