Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de kaçmak isteyen 40 edildi

Terör örgütü PKK'nın "Agid" kod adlı sözde sorumlusu olan in bölgeden kaçtığı tespit edildi. Cizre'den kaçmak isteyip bu isteklerinde ısrar eden 40 kadar teröristin kendi arkadaşlarınca edildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 20.12.2015 16:41 Güncelleme Tarihi: 20.12.2015 21:44
Cizre'de kaçmak isteyen 40 terörist infaz edildi
Terör örgütü unsurlarına yönelik 'de yürütülen operasyonlara hız kesmeden devam ediliyor. Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, köşeye sıkışan lerden özellikle YDG-H unsurlarından bir kısmı işgal ettikleri evlerde silahlarını bırakarak, sivil halkın arasına karışıyor ve Cizre'yi terk ediyor.

PKK'NIN KORKULU RÜYASI OLACAKSavcı kontrolünde evlere giren güvenlik kuvvetleri, bu evlerde çok sayıda terk edilmiş silah ele geçirdi.

Güvenlik kaynakları, Cizre'yi terk edenlerin bir kısmının, "teröristlerin 'evlerinizi terk etmeyin' uyarısına kulak asmayan ve Cizre'yi terk eden halkın evlerine bilerek silah bırakarak ilerde bu insanları adalet önünde zor duruma düşürmek ve yargılanmalarına sebebiyet vermek" olduğunu belirtti. Köşeye sıkışan teröristlerden özellikle YDG-H unsurlarından bir kısmının silahlarını da bırakarak, sivil halkın arasına karışıp bölgeyi terk ettiği belirtildi.

ÖZEL HAREKATÇILAR ŞEHİRLERDE PKK'YA KARŞI TETİKTESÖZDE CİZRE SORUMLUSU KAÇTI

Bölgedeki kaynakların aktardığı son bilgiye göre, "Agid" kod adlı sözde Cizre sorumlusu olan terörist Cizre bölgesinden kaçtı. Bu durumun teröristler arasında büyük tartışmalara ve moral bozukluğuna neden olduğu belirtildi.

60 PKK HEDEFİ VURULDUKAÇMAK İSTEYEN 40 TERÖRİST EDİLDİ

Yine dün gece alınan bilgiye göre, Cizre'den kaçmak isteyip bu isteklerinde ısrar eden 40 teröristin kendi arkadaşlarınca infaz edildiği yönünde. Bu rakamın daha da fazla olabileceği belirtiliyor. Henüz o bölgedeki evlere ulaşılamadığı için cesetler ile ilgili bir tespit bulunmadığı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre'de kaçmak isteyen 40 terörist infaz edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN