Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İslam dünyası büyük bir imtihanla karşı karşıya'

Giriş Tarihi: 20.12.2015
'İslam dünyası büyük bir imtihanla karşı karşıya'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İslam'a ait söylemlerle, sembollerle Müslümanlara karşı tarihin en büyük savaşlarından birini yürüten DAEŞ gibi örgütler bahane edilerek, Müslümanlara darbe üstüne darbe vurulduğunu söyledi. Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Şeb-i Arus İstanbul 2015" programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, vuslatının 742'nci seneidevriyesinde Hazreti Mevlana'yı rahmetle yad ettiğini belirten Erdoğan önemli mesajlar verdi:

DAEŞ KİMLERE ÇALIŞIYOR?

MÜSLÜMANLARA DARBE ÜSTÜNE DARBE
: İslam'a ait söylem ve sembollerle Müslümanlara karşı tarihin en büyük savaşlarından birini yürüten DAEŞ gibi örgütler bahane edilerek, Müslümanlara darbe üstüne darbe vuruluyor.
AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI: Bir ülkenin Suriye'deki operasyonlarına bakıyoruz, yüzde 10 DAEŞ'i, yüzde 90 oranında Türkmen kardeşlerimizi hedef alıyor. DAEŞ bahanesiyle yürütülen güç mücadelesi, at izinin it izine karıştığı trajik bir oyuna, tiyatroya dönüştü. Herkes rol peşinde ama ölen insanlar gerçek.
DAEŞ'İ DE PKK'YI DA ORTADAN KALDIRMALIYIZ: Irak'ta, Suriye'de ve diğer ülkelerde DAEŞ denilen istismar aracını süratle ortadan kaldırmak mecburiyetindeyiz. Aynı şekilde ülkemizin içinde de Kürt kardeşlerime en büyük eziyeti yapan, ülkemizin istikrarını tehdit eden bölücü terör örgütünü devreden çıkarmak zorundayız.

'KİMSE BU ÜLKEDE OPERASYON YAPAMAZ'
Doğu'da, Güneydoğu'da Fatih Sultan Camii maalesef ateşe veriliyor. Okullar, ibadethaneler yakılıyor. Öğretmenler terki diyar ediyor. Acaba bu teröristler bunu kim adına, niçin yapıyor. DAEŞ, PKK, PYD, YPG terör örgütleri hepsi aynıdır, birbirlerinden farkı yoktur. Kimse bu ülke toprakları üzerinde operasyon yapamaz. Aksi taktirde dar ederiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Bugün Irak'ın, Suriye'nin, Libya'nın toprak bütünlüğünü Türkiye kadar samimiyetle isteyen hiçbir ülke mevcut değildir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İslam dünyası büyük bir imtihanla karşı karşıya'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN