CHP'de ikinci Eren Erdem vakası

Giriş Tarihi: 22.12.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 16:59
CHP'de ikinci Eren Erdem vakası

Türkiye’nin DAEŞ’ten petrol aldığı iddiasını sürekli gündeme getiren eski CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu iftiralarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Rus haber sitesi Sputnik'e konuşarak Türkiye'yi suçlayan Ediboğlu bu kez de Fransız kanalına röportaj verdi. Ediboğlu, DAEŞ'in petrolünün Irak'ın kuzeyinden geçtiğini ve Türkiye'nin de bu petrolden bir miktar satın aldığını iddia etti…

ÖNCE EREN ERDEM ŞİMDİ İSE MEHMET ALİ EDİPOĞLU

CHP'li vekillerin yurtdışında Türkiye'yi karalama yarışı bitmek bilmiyor. Bu sefer sahnede CHP'nin 24. Dönem Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu vardı.

Eski Hatay Milletvekili Edipoğlu, yine Türkiye'yi suçlayan açıklamalarda bulundu. Fransız TF1 televizyonuna konuşan eski milletvekili, adeta vatanına ihanet ederek Türkiye'nin terör örgütünden petrol satın aldığını iddia etti.

CHP'de ikinci Eren Erdem vakası


FRANSIZ TELEVİZYON KANALINDA ÜLKESİNİ SUÇLADI

Fransız muhabirin, Suriye sınırındaki Hacıpaşa Köyü'ne giderek, oradaki yerel halkla konuşup bilgi topladığı haberde, Ali Edipoğlu'nun da görüşüne yer verildi.

Haberde,"Erdoğan'a muhalif bir siyasetçi" olarak belirtilen Edipoğlu, DAEŞ'le petrol ticareti rotasının değiştiğini, son 1 yıldır, dağıtımın kuzey ırak üzerinden yapıldığını öne sürdü.

Edipoğlu, "DAEŞ'in petrolü Irak'ın kuzeyinden geçiyor. Orada pazarlıklar üretim üzerinden yürütülüyor ve Türkiye'de bu petrolden bir miktar satın alıyor.DAEŞ şu anda Irak mafyasıyla ticaret yapıyor. Bu farklı bir dağıtım ağı. Yani DAEŞ'in petrolü Irak'ın kuzeyinden geçiyor" iddiasında bulundu.

Edipoğlu'nun Türkiye'ye yönelik karalama kampanyası Fransız televizyonu ile de sınırlı kalmadı.

Geçtiğimiz hafta Rus NTV televizyonuna konuşan eski vekil Edipoğlu, DAEŞ'in petrolünün Türkiye'ye aktığını öne sürmüş, Rus muhabirin sorularına çanak tutmuştu.
Edipoğlu'nun Rus ve Fransız televizyonlarına verdiği röportajlar, CHP'nin simgesi altı oktaki cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik ve devletçilik ilkeleri ile tezat oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP milletvekili Eren Erdem de, bir Rus televizyon kanalına verdiği röportajda Türkiye'ye ağır suçlamalarda bulunmuş, Türkiye'nin DAEŞ'e sarin gazı verdiğini iddia etmişti.

Eren Erdem, "…Sırf bu iddianamedeki verilere bakarsak Suriye'de tek bir canlı kalmayacak düzeyde saldırılar yapacak miktarda kimyasal silah olduğunu görürüz.. Tonlarca sarin gazı imal edebilecek hammaddeye sahip olduklarını görürüz.. Burada şöyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Sevkiyat Türkiye üzerinden yapılıyor.." suçlamasında buluşmuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Erdem'in o sözleri söylemediğini ileri sürerek milletvekilini savunmuştu.

Kılıçdaroğlu, "Eren Erdem Türkiye Cumhuriyeti'nin sattığını iddia ettiyse "kusura bakma senin partide işin yok" diyeceğim. Ama yoksa cumhurbaşkanı özür dileyecek mi?" demişti.

(Ahaber)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de ikinci Eren Erdem vakası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN