Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Baskı var, kapalıyız'

Teröristlerin 'kepenkleri kapatın' tehdidi sonrası, Diyarbakır'da esnaf dükkân açamadı. PKK'nın talimatı ve HDP'nin çağrısı ile teröristler okul ve hastane binalarını hedef aldı

'Baskı var, kapalıyız'

Terör örgütü PKK'nın "Hayatı durdurun, kepenkleri açmayın" tehdidinde bulunduğu bildirilerin 20 Aralık'ta Diyarbakır'da esnafa dağıtılmasının ardından, dün kepenkler açılmadı. Kandil'in talimatını uygulamaya koyan HDP'nin de terör örgütünün bildirisinden bir gün sonra sokaklara çağırdığı yandaşları; okul, hastane, sağlık ocaklarını ateşe veriyor.

PKK İLE ÇATIŞMAYI BİNLERCE İNSAN İZLEDİ

HASTANELERİ ATEŞE VERDİLER

Terör örgütünün tehdidi ve siyasi uzantısının çağrısı sonrası Diyarbakır'da da esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Kent merkezindeki 5 ilçeden Bağlar'da esnafın tamamı, diğer ilçelerde de çoğunluğu dün sabah kepenklerini açmadı. Servislerin çalışmaması nedeniyle öğrenciler de okullara gidemedi. Teröristler Şırnak Fen Lisesi'ni basarak öğretmenlere propaganda yaptı, "Okullar kapatılmıştı, açıldığı takdirde müdahale edilecektir" tehdidinde bulundu. Vali Ali İhsan Su, örgütün okulları karargâh gibi kullanmak istediğini belirtti. Şırnak Silopi'de Cumhuriyet Ortaokulu, sağlık ocağı ve aile hekimliği binası, Cizre'de Özel Reşha Sağlık Meslek Lisesi, Hakkâri'de Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Siirt'te Kadın Doğum Hastanesi ateşe verildi. Milli Eğitim Bakanlığı okullara dağıtılan tablet bilgisayarların güvenli noktalara sevk edilmesi talimatını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Baskı var, kapalıyız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN