Boynukalın için takipsizlik kararı

Giriş Tarihi: 23.12.2015 11:48
Boynukalın için takipsizlik kararı

Hürriyet'e saldırı iddianamesinde dönemin AK Parti milletvekili ve AK PArti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın için ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı verildi

15 Aralık tarihli iddianamede, haklarında 9 yıla kadar hapis cezası istenen 26 şüpheli, 'mala zarar vermek' ve 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etmek'le suçlandı. Savcılık, şüpheliler hakkındaki 'halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, örgüt üyesi olmak' suçlamalarıyla ilgili yeterli delil elde edilmediği, suçların yasal maddi unsurları oluşmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

"SOYUT DELİL YOKTUR"

Dönemin AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Milletvekili Abdurrahim Boynukalın için 'kovuşturmaya yer yoktur' kararı verildi. Boynukalın'ın diğer şüphelileri azmettirdiğine dair soyut iddialar dışında,dava açılmasına yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediğini belirten savcılık, Mersin'deki sözlerin de olay tarihinden sonra söylendiğini ve azmettirme iradesini göstermeyeceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boynukalın için takipsizlik kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN