Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ala: "Ümitlerin önüne kazmamak lazım"

, "Demokrasinin, gelişmenin, kalkınmanın önüne kimse kazmasın, hendek kazanlara omuz vermesin, onların arkasında durmasın. Meseleleri, problemleri çözme yolu siyasettir" dedi.

Giriş Tarihi: 25.12.2015 17:14 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 17:15
Ala: Ümitlerin önüne hendek kazmamak lazım
Ala, Valisi Ömer Faruk Koçak ile özel uçakla Mardin Havalimanı'na geldi.Cuma namazını Ulu Cami'de kılan ve esnaf ziyaretinde bulunan Ala, vatandaşlarla sohbet etti. Ala, kendisini hacca göndermesini isteyen 82 yaşındaki Gurbet Olgaç'a, bu talebi yerine getirme sözü verdi.

Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı uygulama oteline dönüştürülen tarihi PTT binasını da gezen Ala, yetkililerden bilgi aldı.Ala, daha sonra yaptığı açıklamada, Mardin'in "tarihin insanlarla konuştuğu" bir şehir olduğunu söyledi.

ÜMİTLERİN ÖNÜNE KAZMAMAK LAZIM

Ala, bölgede yüreklerin "ama"sız, "fakat"sız beraberce çarpması gerektiğini vurguladı. Bu birlikteliğin sağlanmasına ihtiyaç duyulduğunu anlatan Ala, Türkiye'nin şimdiye kadar pek çok sorununu aştığını, birlik ve beraberlikle terör meselesini de aşıp yoluna devam edeceğini dile getirdi.

Bölge insanının geleceğe umutla baktığının altını çizen Ala, "Demokrasinin, gelişmenin, kalkınmanın önüne kimse hendek kazmasın, hendek kazanlara omuz vermesin, onların arkasında durmasın. Meseleleri, problemleri çözme yolu siyasettir. Parlamentoda bugün her şey konuşulabilmektedir, her mesele gündeme getirilebilmektedir" diye konuştu.

Meseleleri şiddetsiz, saldırısız, bombasız halletmenin enstrümanının söz, konuşma ve tartışma olduğuna dikkati çeken Ala, Türkiye'nin bugün geldiği noktanın önemli olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ala: "Ümitlerin önüne hendek kazmamak lazım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN