Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatiplilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki programda açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26.12.2015 20:49 Güncelleme Tarihi: 26.12.2015 22:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatiplilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde "Asım'ın Neslinden Bir Usta Recep Tayyip Erdoğan" programında yaptığı konuşmada, "Sevgili gençler, bakın bu milletin tarihinde neler olmuş neler... Düşünün bir istiklal şairine devlet erkanından kimse onun ölümünde uğurlamaya gelmiyor, gelemiyor. Nerelerden geçtik, hamdolsun şimdi neredeyiz" ifadelerini kullandı.
ERDOĞAN'DAN ANLAMLI ŞİİR

"Asım'ın neslini ayağa kaldırmanın mücadelesini veriyoruz"

Erdoğan "İşte biz son 13 yıldır bu ülkeye faydalı bir nesil yetiştirmenin, Asım'ın neslini ayağa kaldırmanın mücadelesini veriyoruz. Bu mücadelemizi de 78 milyonun tamamı için yapıyoruz. Bu ülkenin hiçbir gencinin heba olmasına, yitip gitmesine gönlümüz razı değil" dedi.
ERDOĞAN: "BUNLARDA UTANMAK YOK, SIKILMA YOK"

"Bu ülkede herhangi bir operasyona, ameliyata asla izin vermeyiz"

"Allah'ın izniyle bu ülkede herhangi bir operasyona, herhangi bir ameliyata asla ve kat'a müsaade etmeyiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu millet geçmişte çok acı yaşadı. Bu ülke en değerli sermayesini, yani gençlerini kışkırtmalara, provokasyonlara, kirli hesaplara kurban verdi. Bir dönem bu ülkenin gençleri, sağ-sol diye birbirine kurşun sıktı. Maalesef bu ülkenin kimi kandırılmış gençleri, Gezi olaylarında olduğu gibi sokaklarda, meydanlarda bir piyon gibi kullanıldı. Bu ülkenin Doğu ve Güneydoğu Anadolu'sundan binlerce genç, Kandil'de kurulan insan pazarında bozuk para niyetine harcandı.

"Asım'ın nesli bir gençliği görmek istiyoruz"

"Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzda pek çok çocuğumuz, gencimiz, evladımız asla kendilerinin olmayan bir kavganın içinde birer ikişer kaybolup gidiyorlar" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halbuki biz tıpkı Mehmet Akif gibi, elindeki çivili sopalarla, eğitim görenlere, namaz kılanlara hücum eden değil, elindeki molotofla, kaleşnikofla, roketatarla devletine, kendi halkına saldıran değil, Asım'ın nesli bir gençliği görmek istiyoruz" dedi.

AMELİYATA ASLA VE KAT'A MÜSAADE ETMEYİZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatiplilerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN