Dev sahte fatura operasyonu

Giriş Tarihi: 26.12.2015 19:22 Güncelleme Tarihi: 26.12.2015 21:37
Dev sahte fatura operasyonu

İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 1,5 milyar liralık sahte fatura yakaladı.

İzmir polisi bir ihbar üzerine gerçekleştirdiği operasyonda 1,5 milyar liralık naylon fatura yakaladı. Operasyon sonucu devletin 500 milyonluk vergi kaybının önlendiği öğrenildi.

İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kasım ayı içerisinde ulaşan H.İ. isimli şahsın sahte fatura ve benzer işler yaptığına ilişkin ulaşan 4 ayrı ihbar üzerine harekete geçti. Şüphelinin aracının bagajına doldurduğu sahte fatura, çek ve sahte SGK bildirim evraklarını buradan dağıtım yaptığını belirleyen mali polis C.K. isimli şahsın da iş yerinde sahteciliğe ilişkin evrak düzenleyip H.İ. ile işbirliği içerisinde olduğunu saptadı.

22 Aralık günü söz konusu araca baskın düzenleyen mali polis araçta 2 milyon 814 bin TL civarında fatura, 1125 adet boş fatura, 18 adet farklı firmalara ait kaşe ve faturalar, imza sirküsü fotokopileri ve 37 sayfa 1216 adet şahsa ait ad, soyad ve TC kimlik bilgilerinin yer aldığı evraklar ele geçirildi.

C.K. isimli şüphelinin de adresinde arama yapan mali polis burada da çok sayıda boş fatura, SGK vekaletnameleri ve 87 adet farklı firmalara ait kaşe buldu. Aynı adreste ruhsatsız 3 adet tabanca ele geçirildi. İfadesi alınan C.K. ve H.İ. isimli şüpheliler serbest bırakılırken ele geçirilen sahte faturaların değerinin 1,5 milyar lira değerinde olduğu, devletin önlenen vergi kaybının ise 500 milyon TL olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev sahte fatura operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN