Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın u Bodnar'dan açıklaması

'nın u , " rejimi insanlarına değer vermiyor. Bu zulümleri yapan Sovyetler Birliği düştüğü gibi Federasyonu da düşecek" dedi

Giriş Tarihi: 26.12.2015 01:38 Güncelleme Tarihi: 26.12.2015 06:27
Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Bodnar'dan Rusya açıklaması
Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği "Holodomor Katliamı Konferansı"nda konuşan Bodnar, ve Kırım Tatarları arasında iki halkı birbirine yakınlaştıran çok facia yaşandığını anlattı.

RUSYA BU SEFER DE DÜRBÜN İLE TAHRİK ETTİ!

Bodnar, 1932-33 yıllarında, SSCB tarafından Ukrayna'da yapılan Holodomor Katliamı sonucunda ülke nüfusunun dörtte birinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, "Hem 19. yüzyılda Çarlık rejimi hem de 20. yüzyılda Sovyet rejimi halklarımıza baskı ve zulüm yaptı. Birlikte mücadele ederek komünizme son verebildik fakat şu an yeni bir tehditle karşı karşıya bulunuyoruz; Yeni milliyetçiliği..." diye konuştu.
rejiminin insanlarına değer vermediğini ifade eden Bodnar, şöyle konuştu:
"Ukrayna halkının 20. yüzyılda yaşadığı en büyük facia Holodomor Katliamı, Kırım Türklerinin yaşadığı ise sürgün faciası. Böyle facialar tekrarlanmasın diye tarihimizi hatırlamamız gerekiyor ve önlem almamız gerekiyor. SSCB insanlarına değer vermiyordu. İnsanlarına değer vermeyen ülkelerin geleceği yoktur. Şimdi de Putin rejimi insanlarına değer vermiyor. Bu zulümleri yapan Sovyetler Birliği düştüğü gibi Rusya Federasyonu da düşecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Bodnar'dan Rusya açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN