Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 27.12.2015 14:23 Güncelleme Tarihi: 27.12.2015 16:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
İşte Erdoğan'ın Birlik Vakfı'nın 30. yıl kutlamaları konuşmasından satır başları;

İstanbul'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel yapı ile mücadeleyle ilgili önemli açıklamalar yaparak çağrıda bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Birlik Vakfı Genel Merkezi'nde, "Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları"nda konuştu. Erdoğan, "Paralel Devlet Yapılanması adı verilen ihanet ve şer şebekesinin, milletimizin gönül dünyasında açtığı yaraları da süratle iyileştirmenin, eksikleri telafi etmenin, yanlışları düzeltmenin çabası içinde olmalıyız. Bu şer şebekesinin en çok yoğunlaştığı alanlar olan eğitim ve kültür bu bakımdan da çok önemlidir. Milletimiz bu ihanet çetesine karşı net bir tavır alarak üzerine düşeni hakkıyla yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Şimdi sıra sizde, bizde" diye konuştu.
Dün akşam nikahta buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün de "Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları"nda bir araya geldi. Erdoğan, Gül ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da olduğu isimlerle fotoğraf çektirdi.
Erdoğan'ın konuşmasından diğer önemli başlıklar;
- Eğitimde altyapıyı güçlendirdik çok önemli mesafeler katettik. Eğitim ve kültürde istediğimiz ilerlemeyi gösteremedik.
-Geçmişten aldığımız dersler ışığından gelecek yılların eğitim ve kültür alanında bir seferberlik anlayışıyla geliştirmeliyiz. STK'ların da gelişerek eğitime katkıda bulunmaları gerekir. STK'ların girmediği alan kalmamalı. Bu gençlik her alanda yerini almalı. Bürokratik oligarşiye bu ülkeyi bırakamayız, teslim edemeyiz.
- Türkiye'de geçtiğimiz 13 yılda her alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime hep birlikte şahit olduk. Altyapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda ülke olarak çok önemli mesafeler katettik. Ancak bu süreçte iki alanda, eğitimde ve kültürde arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum.
Erdoğan'ın program boyunca Gül ile yaptığı samimi sohbet dikkatlerden kaçmadı
- Malum, işte bir Paralel Devlet Yapılanması STK olarak ortaya çıktı, bakın ülkemiz nereye doğru gidiyordu, nasıl bir mücadeleyle karşı karşıya kaldık. Öyleyse bu alanda çok ciddi bir adımın atılması gerekiyor. İnşallah 2019 yılına kadar olan dönemde bu konuda gerekli adımlar atılır diye bekliyorum. Türkiye'nin 2023'te diğer alanlarla birlikte eğitim ve kültürde de hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Bunun için sizlerden çok daha fazla gayret, çok daha fazla mesai bekliyorum gençler.
- "Paralel Devlet Yapılanması adı verilen ihanet ve şer şebekesinin, milletimizin gönül dünyasında açtığı yaraları da süratle iyileştirmenin, eksikleri telafi etmenin, yanlışları düzeltmenin çabası içinde olmalıyız. Bu şer şebekesinin en çok yoğunlaştığı alanlar olan eğitim ve kültür bu bakımdan da çok önemlidir. Milletimiz bu ihanet çetesine karşı net bir tavır alarak üzerine düşeni hakkıyla yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Şimdi sıra sizde, bizde.
-Yanı başımız ateş çemberi olmuş durumda. Ne zaman ki mülteciler kapılarına dayandı hapsi o zaman tutuştu. Ama Türkiye olaya öyle bakmadı, kapısın açtı, 2 milyon 200 bin Suriyeli mülteciyi misafir etti.
Bir yandan Rusya ve Esed rejimi, diğer yandan PKK, PYD ve DAEŞ terör unsurları mazlum insanları öldürüyor tarihi mekanlara saldırıyor. Karanlık yapılar bölgedeki gizli hesapların birer truva atına dönüştü. DAEŞ'i, PKK'yı, YPG'yi ortaya çıkaran da besleyip büyüten de rejimin ta kendisidir. Kimse kimseyi kandırmasın, DAİŞ, PYD, YPG bu tür örgütler Suriye'deki küresel güç mücadelesinin sadece bir aracıdır. Bizdeki PKK ile bunlar aynıdır. Hiçbir farkı yoktur.
- İran mezhepçilik gayesiyle Esed'in arkasında durmasaydı belki bugün Suriye diye bir meseleyi konuşuyor olmayacaktık.

- DAEŞ gibi İslam adı altında faaliyet gösteren terör odaklarının önüne geçmezsek bu zulmü engelleyemeyiz. Müslümanlar bu zilleti daha fazla taşıyamaz. Hep birlikte İslam coğrafyasında bu bilincin uyanması için çalışmalıyız.

- Birlik Vakfı'nın kurulmasında çalışmasında bugüne kadar gelmesinde destek olak herkese şükranlarımı sunuyorum.

- Biz aynı yoldan geçen, aynı suda içen, yazı kışı bir...

- Ne mutlu dava için çalışanlara, ne mutlu bu kutlu yolda bir ömür geçirenlere.

- Ülke olarak çok önemli mesafeler yol aldık. Eğitimde alt yapıyı güçlendirdik.

MÜFREDATI GÜÇLENDİRMELİYİZ

- Müfredatı bir an önce güçlendirmemiz lazım.

- Geçmişten aldığımız dersle eğitim ve kültür alanında seferberlik ilan etmeliyiz.

- Sivil toplum kuruluşlarımızın olmadığı, girmediği alan olmamalı.

- Devlete yön veren sivil toplum kuruluşları olmalıdır.

- Eğitim ve kültür gibi esneklik sınırları yüksek alanlarda sadece bürokrasi ile yol alınamaz.

Erdoğan: "Müfredatı güçlendirmeliyiz"


PARALEL DEVLET BÖYLE ORTAYA ÇIKTI

- Paralel devlet yapılanması STK görünümünde ortaya çıktı. Bakın nasıl bir mücadele ile karşı karşıya kaldık.

- Paralel devlet yapılanması denilen ihanet ve şer şebekesinin açtığı yaraları sarmanın çabası içerisinde olmalıyız.

- Bu süreçten alnımızın akı ile çıkacağımıza eminim. Ancak gördüğümüz çifte standart bizi üzüyor.

"Paralel devlet yapılanması STK görünümünde ortaya çıktı"


KULAK TIKAMAYACAĞIZ

- İtidalimizi koruyacağız ama zulüm altında inleyen kardeşlerimize kulak tıkamayacağız.

- Suriye'de bir terör örgütüne karşı değil bir tarihe karşı savaş veriliyor. DAEŞ, PYD, YPG küresel güç savaşının parçasıdır.

- Batı ülkeleri muhaliflere destek verseydi her şey farklı olurdu. Mülteciler kapılarına dayanınca tutuştular.

- Biz daima Suriye halkının yanında yer aldık.

- Tarih bizim onurlu duruşumuzu da bu zillete ortak olanları da kaydediyor.

Erdoğan: "Zulme kulak tıkamayacağız"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN