"Siz asla Kürtleri temsil edemezsiniz"

Giriş Tarihi: 27.12.2015 19:33
Siz asla Kürtleri temsil edemezsiniz

Ağrı Valisi Musa Işın, terör olaylarına ilişkin, "Kendi çocuklarınız Amerika'da, İngiltere'de okuyacak, fakir fukaranın okulunu, camisini yakacak ve evini talan edeceksiniz, 70 yaşındaki adam size evinin kapısını açmadı diye öldüreceksiniz. Utanmadan, sıkılmadan bu halka düşmanlık edeceksiniz, ondan sonra da 'Ben Kürdüm, beni destekleyin' diyeceksiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Küpkıran Mahallesi'nde eşi Tuba Işın ve kamu kurumlarının katıldığı kahvaltı programda mahalle sakinleriyle bir araya gelen Işın, devlet olarak hiçbir zaman vatandaşlarını yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Devletin her zaman vatandaşlarının yanında olduğuna dikkati çeken Işın, "Ne diyor Cumhurbaşkanımız? 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' Biz de bu manada vatandaşımızın huzur ve refahını yükseltmek ve bunu temin etmek için devlet, hükümet olarak gayret gösteriyoruz ve bu konuda da her zaman vatandaşlarımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden kendilerini yanlış yöne sevk edenlere fırsat vermemeleri, onlara aldanmamalarını isteyen Işın, şunları kaydetti:

"Dinimize düşman olanlara fırsat vermeyelim. Okullarımızı, camilerimizi yıkanlara fırsat vermeyelim, onları kovalım. Onları içimize sokmayalım. Asla yüz vermeyelim. Çeşitli şekillerle yanınıza gelebilirler. Siz Kürtseniz, Kürtlere saygı göstereceksiniz, Kürtleri seveceksiniz, Kürtlerin çocuklarını dağa götürmeyecek ve kız çocuklarını götürüp iğfal etmeyeceksiniz. Siz Kürtseniz, Kürtlerin camilerini ve çocuklarının okullarını yakmayacaksınız.

"SİZ KÜRT DEĞİLSİNİZ, ONUN BUNUN UŞAĞISINIZ"
Kendi çocuklarınız Amerika'da, İngiltere'de okuyacak, fakir fukaranın okulunu, camisini yakacak ve evini talan edeceksiniz, 70 yaşındaki adam size evinin kapısını açmadı diye öldüreceksiniz. Utanmadan, sıkılmadan bu halka düşmanlık edeceksiniz, ondan sonra da 'Ben Kürdüm, beni destekleyin' diyeceksiniz.

Kürtler, samimi, misafirperver, dindar ve namusuna düşkün insanlardır. Siz Kürt değilsiniz, siz onun, bunun uşağısınız. Siz halkımızın düşmanısınız. Siz bu milletin dinine, canına, malına ve huzuruna düşmansınız. Siz asla ve asla Kürtleri temsil edemezsiniz."

"BUNLAR MÜSLÜMAN OLABİLİR Mİ?"
Işın, terör örgütünün 30 yıldır her türlü ahlaksızlığı, edepsizliği, hayasızlığı, düşmanlığı ve insafsızlığı yaptığını, son olarak da Diyarbakır'da, bölgenin diğer yerlerinde camileri ve Kur'an-ı Kerimleri ateşe verdiğini söyledi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın da İslam'ın adını kullanan diğer örgütlerin de din düşmanı olduğuna dikkati çeken Işın, şöyle konuştu:

"Bunlar Müslüman olabilir mi? Siz bunları camide görür müsünüz? Cumaya gidiyorsunuz, var mı yanınızda cumaya gelen? Namazda görür müsünüz? Oruç tuttuklarını görür müsünüz? Bunlar sizden değil ki. Bunlar başkaları adına kullanılan taşeron örgütlerdir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Siz asla Kürtleri temsil edemezsiniz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN