eski ilçe başkanının kafatası çatladı

İl Başkanlığı Kongresi'nin yapıldığı sırada salonun dışında çıkan arbede sonucu düşerek kafasını yere vuran eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı hastaneye kaldırıldı.

Giriş Tarihi: 28.12.2015 02:00 Güncelleme Tarihi: 28.12.2015 02:02
CHP eski ilçe başkanının kafatası çatladı
İl Başkanlığı'nın 35'inci Olağan Kongresi'nde salon içinde ve dışında arbedeye kadar uzanan tartışmalar yaşandı. Salon dşındaki arbedede aldığı darbe ile yere düşüp başını çarpan CHP eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı yaralandı. 2 partili gözaltına alındı.

CHP'NİN YENİ İSTANBUL
İL BAŞKANI BELLİ OLDU


Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Salonu'nda yapılan kongrede mevcut il başkanı Ertuğrul Koltuk aday olmazken, Ahmet Altun, Nurettin Yolcu ve Tarık Çoşkun yarıştı. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş da kongreyi izledi. İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, konuşmasında 1 Kasım seçimlerinde 3'üncü sıra adayı olan ve seçilemeyen 22'nci dönem Milletvekili Harun Akın'ı eleştirdi. Koltuk'un, "Bitmeyen isteklerin, doymayan arzuların ve sürekli bir yerlere aday olma isteğin beni çok yıprattı" sözlerine Harun Akın'ın eşi Ayşem Akın tepki gösterdi. Ayşem Akın, "Sen bunlara malzeme veriyorsun, utan lan. Sana yazıklar olsun. Çeneni kapat artık" dedi. Ayşem Akın, eşi Harun Akın ve salondaki diğer partililer tarafından güçlükle sakinleştirilerek dışarıya çıkarıldı.

GAZETECİ İLE TARTIŞMA

Ardından söz alarak kürsüye çıkan ve Ertuğrul Koltuk'un eleştirilerine cevap veren Harun Akın, "Yıllarca siyasete bulaşmamış eşim bu noktaya gelmişse lanet olsun. Ben bu saatten itibaren sizlere veda ediyorum. Böyle bir şey olamaz" dedi. Harun Akın, yerel gazetede kendisiyle ilgili köşe yazıları yazan gazeteciyi de eleştirdi. Salonda bulunan gazeteci, kürsüde kendisini eleştiren Harun Akın'a tepki gösterince tartışma çıktı. Bir partili gazetecinin ağzını kapatmak istedi. Bu sırada bazı partililer de bu kişiye tepki gösterdi. Yaşanan arbede, diğer partililerin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

MİLLETVEKİLİ İLE BELEDİYE BAŞKANI TARTIŞTI

Kongrede Milletvekili Şerafettin Turpçu ile Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir arasında da ilginç bir tartışma yaşandı. Milletvekili Turpçu, konuşmasında CHP'li belediyelerin yaptığı çalışmaları anlatıp belediye başkanlarına teşekkür etti. Zonguldak Belediyesi'ni saymayan Turpçu'ya, Başkan Akdemir tepki gösterdi. Akdemir salona dönerek, "Sayın Vekilim 19 mahalleyi gezerek yaptığım çalışmaları görsün" dedi. Bu sırada kürsüden inen Turpçu, Başkan Akdemir'in yanına gelip unuttuğunu söyleyerek özür diledi. Önce, "Özür dilemekle olmuyor" diyen Akdemir, Turpçu'nun tekrar özür dileyerek kendisini sakinleştirmeye çalışması üzerine "Ben de özür diliyorum. Hiç tarzım değil, ahlakım da değil" dedi.

ESKİ İLÇE BAŞKANI YARALANDI

Zonguldak İl Başkanlığı Kongresi'nin yapıldığı sırada salonun dışında çıkan arbede sonucu düşerek kafasını yere vuran eski Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı hastaneye kaldırıldı. Kafatasında çatlak olduğu öğrenilen Balcı'nın ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Gergin geçen kongre sırasında iddiaya göre, salonun dışında bulunan CHP Ereğli eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı ile partili olduğu öğrenilen Ahmet K. (68) arasında tartışma çıktı. Daha sonra tartışmaya Ahmet K.'nin oğlu Oytun K. (38) de katıldı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi sonucu Yaşar Balcı, aldığı darbe ile yere düştü. Kafasını yere vuran ve bilinci kapanan Balcı, delege arkadaşlarının yardımı ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan ilk müdahalesinde Balcı'nın kafatasının çatladığı ve hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Olay sonrası bölgeye sevk edilen polis ekipleri Oytun K. ve babası Ahmet K.'yi gözaltına aldı. Yaşar Balcı ise Atatürk Devlet Hastanesi'nde kalp rahatsızlığından dolayı kullandığı ilaçlardan kalp damarlarında daralma olduğundan müşahede altına alındı.

509 delegenin oy kullandığı kongrede 340 oy alan Ahmet Altun İl Başkanı seçildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP eski ilçe başkanının kafatası çatladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN