Halk sokağa, devlet masaya

Zorda kalan terör örgütü, "barış" söylemiyle devleti çözüm masasına oturtmayı amaçlıyor. Bu plan için evleri basıp vatandaşı "sokağa çıkın" diyerek tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Halk sokağa, devlet masaya
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin bazı il ve ilçelerinin mahallelerinde devam eden operasyonlar sonrasında PKK, 4-5 küçük bölgeye sıkıştı. Kırsal ile bağlantısı kesildi Irak'tan geçişleri önlendi. Sadece Kobani'den destek gelebiliyordu. Nusaybin'de yapılan operasyon bunun da önüne geçti. Hiçbir yerle irtibatı kalmayan, destek alamayan PKK yeni bir planı devreye soktu: 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi halkı sokağa dökmek. Bunun için vatandaşlara büyük bir baskı uygulanıyor. Evleri basılıp sokağa çıkmaları için tehdit ediliyor. Buna karşın halk desteği bulamadılar. Topladıkları en büyük kalabalık 2 bin kişi ile sınırlı kaldı. Bölgedeki son gelişmeler gerek hükümet gerekse AK Parti'teki toplantılarda ele alınıyor. Toplantılarda gündeme getirilen son gelişmeler ve tespitler şöyle:
KAPANA SIKIŞTILAR: Yürütülen operasyonlar başarılı oldu. Teröristler 5-6 ilçenin belli yerlerine sıkışıp kaldı.Örgütün Kobani geçiş hattı Nusaybin'de yapılan operasyonlarla kapandı.

HALKA BASKI YAPIYORLAR: Alan hakimiyetini kaybeden örgüt 6-7 Ekim'de olduğu gibi kalabalık kitlelerin eylem yapması için düğmeye bastı. Ördgütün ilk amacı devletle halkı karşı karşıya getirmek. Bunu için sivilleri hedef alan teröristler, "barış" söylemiyle devleti çözüm masasına çekmek istiyor.

ŞIRNAK VE CİZRE'DE 122 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk sokağa, devlet masaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN