Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP ve CHP'ye de Paralel telekulak

Ankara'daki telekulak zanlıları, Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu danışmanlarının telefonları üzerinden yasadışı dinlemekle suçlanıyor

Giriş Tarihi: 28.12.2015
MHP ve CHP'ye de Paralel telekulak
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "usulsüz dinleme" operasyonunda gözaltına alınan polislere yönelik suçlamalar arasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi yasadışı şekilde dinlemenin de olduğu ortaya çıktı.

87'Sİ İSTİHBARAT DAİRESİ'NDEN…

Kişilerin gerçek kimlik ve telefon numaraları gizlenmek suretiyle IMEİ numarası üzerinden gerçekleştirilen dinlemelerin, kişilerin ilgileri olmayan terör ya da organize suç örgütleri ile irtibatlandırılarak gerçekleştirildiği belirlendi. Başmüfettiş Karakan'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na geçen 29 Aralık'ta suç duyurusunda bulunması üzerine, 87'si İstihbarat Daire Başkanlığı, 41 ise Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü personeli hakkında adli soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz gün başlatılan operasyon da, bu soruşturma kapsamında gerçekleştirildi. İstihbaratçı polislerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de yasadışı şekilde dinledikleri ortaya çıktı. HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan'ın tespitlerine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli danışmanı Ömer Karakaş'ın telefonu üzerinden dinlendi. CHP Genel Başkanı ise yine özel kalem müdürü Şükran Kütükçü'nün telefonu üzerinden… Savcılığın tespitlerine göre iki lider de özel görüşmelerini bu telefonlar üzerinden gerçekleştiriyordu. Soruşturma dosyasındaki evrakta, "Aslında iki genel başkan takip ediliyordu" ifadesi kullanıldı.

YURTDIŞINA KAÇAN FETÖ'CÜLER!

BBP'YE DE DİNLEME…
Şüphelilerin MHP ve CHP'nin yanı sıra AK Parti, DYP ve BBP'nin kritik isimlerini de dinledikleri anlaşıldı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından BBP kongresini kontrol altına almayı hedefleyen telekulakçı ekibin, Mustafa Destici ve Yalçın Topçu'nun da aralarında bulunduğu tüm etkili isimleri dinlemeye aldıkları anlaşıldı. Birçok Anayasa Mahkemesi üyesi, Adalet Bakanlığı yöneticileri, Yargıtay ve Danıştay üyeleri ile birçok generalin usulsüz dinlendiği anlaşıldı. Dinlenen isimler arasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Pınarhisar Cezaevi'nde yattığı sırada cezaevi savcısı olan Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksek Kocaman da bulunuyor.

CHP ESKİ İLÇE BAŞKANININ KAFATASI ÇATLADI

FİRARİ ŞÜPHELİLER ARANIYOR
Yasadışı dinlenen 432 kişi hakkındaki sahte mahkeme kararlarının; İBDA-C, TİT, Hibullah,Hizb-üt Tahrir, çeşitli organize suç guruplarının isimleri ve uyuşturucu çetesi bahanesiyle dinleme kararları alındığı tespit edildi. Emekli ya da meslekten ihraç edilmiş şüphelilerin bugün adliyeye sevk edilerek savcıya ifade vermeleri bekleniyor. Gözaltı kararı bulunan diğer şüphelilerin ise yakalanması için çalışmalara devam ediliyor. Operasyonda, haklarında yakalama ve gözaltı kararı bulunan 46 kişiden 21'i gözaltına alınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP ve CHP'ye de Paralel telekulak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN