Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK İslam'ı hedef alıyor

Giriş Tarihi: 28.12.2015 21:03
PKK İslam'ı hedef alıyor

Doğu ve Güneydoğu'da sokaklara hendek kazıp, ev ve iş yerlerini yakıp yıkan PKK'nın hücre evinden çıkan 'eğitim notları' teröristlerin karanlık planını deşifre etti. Zerdüştlük'ü öven teröristler toplantılarında camilere saldırılmasını, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını emrediyor.

Doğu ve Güneydoğu'nun bazı il ve ilçelerinde sokaklara hendek kazıp, ev ve iş yerlerini yakıp yıkan PKK'lı teröristlerin karanlık planını güvenlik güçleri deşifre etti.

Mardin'de PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda bölge halkını İslam'dan uzaklaştırmak için hazırlanan eğitim notları güvenlik güçleri tarafından el geçirildi. Star Gazetesi'nin haberine göre: Kürt gençlere yönelik hazırlanan eğitim notlarında İslam'a hakaret edildiği ve Zerdüştlük propagandasının yapıldığı tespit edildi.

Gençleri kandırmak amacıyla hazırlanan eğitim notlarında da İslam dini ve tarihi akıl almaz bir şekilde çarpıtılarak anlatılıyor.

"2. Halife Hz. Ömer'in 60 bin Kürt'ü katlettiği" iftirasının yer aldığı eğitim notlarında "Kürtlerin İslam'ı baskı ve katliamlardan kurtulmak için kabul ettiği yalanı gençlere aşılanıyor.

Son olarak Diyarbakır'ın Dur İlçesi'nde tarihi Kurşunlu Camii'ni ateşe veren, Kur'an-ı Kerimleri yakan teröristlerin beyin yıkama seanslarında gençlere ibadethaneleri, Kur'an Kurslarını da hedef gösterdiği belirlendi.

Söz konusu eğitim notlarında Zerdüştlük de övgüler diziliyor. Star Gazetesi'nde yer alan haberdeki notlarda, "Zerdüştlük inancı kürtlerde bir toplumsal bilinç geliştirerek daha büyük bir şekilde güçlenme ve toparlanmalarını sağlamıştır" ifadesi yer alıyor.

Notlardaki en dikkat çeken bölüm ise hücre evlerindeki gençlerin tamamının yoksul ailelere mensup olması. Gençlerin verilen talimatlar doğrultusunda sürekli baskı altında tutulması da notlarda bulunuyor.

YAKILAN CAMİİLER VE KÜLTÜR MERKEZLERİ


Terör örgütü PKK, son aylarda Gaziantep Şehitkamil'de Karacaoğlan Camii'sini, Bitlis'te Kültür Camii'sini, Şırnak'ta Merkez Külliye Camii'sini, Diyarbakır'da 500 yıllık Kurşunlu Camii'sini ateşe vermiş, Şırnak'ta ise kültür merkezini içinde öğrenciler varken bombalamıştı.

Diğer yandan bir süre önce de PKK'lı teröristlerin namazla dalga geçtikleri ve domuz eti yedikleri görüntüler medyada geniş yer bulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK İslam'ı hedef alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN