Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi sıra sizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ihanet ve şer şebekesi" diye tanımladığı Paralel Yapı ile mücadelede milletin üzerine düşeni yaptığını söyleyerek STK'lara seslendi: Şimdi sıra sizde, bizde

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Şimdi sıra sizde
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birlik Vakfı 30. Yıl'ı dolayısıyla düzenlenen programa birlikte katıldı. Salona birlikte giren ikili, büyük alkış aldı. Vakfın İstanbul Çemberlitaş'ta bulunan Genel Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Erdoğan, Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile mücadele konusunda önemli mesafe alındığı belirtti. PDY ile mücadele için 2019'a işaret eden Erdoğan şu mesajları verdi.

TARİHİ DEĞİŞİME ŞAHİT OLDUK: Türkiye'de geçtiğimiz 13 yılda her alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime hep birlikte şahit olduk. Altyapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda ülke olarak çok önemli mesafeler katettik. Ancak bu süreçte iki alanda, eğitimde ve kültürde arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum.

'Halk Paralel'e karşı yetki verdi'

MİLLET CEVABINI VERDİ, SIRA SİZDE, BİZDE: Paralel Devlet Yapılanması adı verilen ihanet ve şer şebekesinin, milletimizin gönül dünyasında açtığı yaraları da süratle iyileştirmenin, eksikleri telafi etmenin, yanlışları düzeltmenin çabası içinde olmalıyız. Bu şer şebekesinin en çok yoğunlaştığı alanlar olan eğitim ve kültür bu bakımdan da çok önemlidir. Milletimiz bu ihanet çetesine karşı net bir tavır alarak üzerine düşeni hakkıyla yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Şimdi sıra sizde, bizde.

2019'A KADAR: Malum, işte bir Paralel Devlet Yapılanması STK olarak ortaya çıktı, bakın ülkemiz nereye doğru gidiyordu, nasıl bir mücadeleyle karşı karşıya kaldık. Öyleyse bu alanda çok ciddi bir adımın atılması gerekiyor. İnşallah 2019 yılına kadar olan dönemde bu konuda gerekli adımlar atılır diye bekliyorum. Türkiye'nin 2023'te diğer alanlarla birlikte eğitim ve kültürde de hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Bunun için sizlerden çok daha fazla gayret, çok daha fazla mesai bekliyorum gençler.

KÜRESEL GÜÇLERİN ARACI: Kimse kimseyi kandırmasın, DAİŞ, PYD, YPG bu tür örgütler Suriye'deki küresel güç mücadelesinin sadece bir aracıdır. Bizdeki PKK ile bunlar aynıdır. Hiçbir farkı yoktur.

RUSYA'NIN NE İŞİ VAR?: Peki Rusya'nın Suriye'de ne işi var? Irak'ta ne işi var? Verilen cevap ne biliyor musunuz? İşte 'Uluslararası hukukun gereği eğer oradaki yönetim sizi davet ederse oraya gidebilirsiniz.' Mecbur değilsin. 400 bin insanı katleden bir yönetimin davetine icabet etmeye mecbur değilsin. Eğer ona siz uyarsanız, orada bulunursanız, o zulmü adeta desteklemiş olursunuz.

GÜL İLE BİRLİKTE GELDİLER
Erdoğan, toplantıya 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte geldi. Toplantıda konuşan Gül, "Milli Türk Talebe Birliği, Birlik Vakfı'ndan daha önce gelir. Çünkü 70'li yılların ilk zamanları hayatımız hep burada geçti. O zamanlar üniversiteden çok Cağaloğlu'na ve Talebe Birliği'nin bulunduğu bu binaya gelirdik. Sığındığımız yer burasıydı. Evimiz burasıydı" dedi. Toplantıya katılan isimler arasında Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da yer aldı.

DAVUTOĞLU'NU KABUL ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaklaşık iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, Birlik Vakfı'nın 30'uncu yıl etkinliğinin ardından, Davutoğlu ile Yıldız Mabeyn Köşkünde bir araya geldi. Resmi programlarda bulunmaya görüşme, basına kapalı gerçekleşti. Saat 16.30'da başlayan görüşme, 18.27'de sona erdi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede terörle mücadele dahil olmak üzere gündemdeki konular ele alındı.

ERDOĞAN RİYAD'A GİDİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz Al Suud'un daveti üzerine yarın Suudi Arabistan'a iki günlük resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Yapılacak görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konular da ele alınacak.

MUTABAKAT İSTİKLAL MARŞI'NDA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında "Akif'in mirası olan İstiklal Marşı, bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz milli mutabakatı karşılayacak genişlikte, kapsayıcılıktadır" ifadelerine yer verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu da Milli Şair'in, fikirleri, mütevazı hayatı ve asil duruşuyla kendisinden sonraki nesiller için ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Milli Türk Talebe Birliği eski başkanlarından olan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı forsu ve Milli Türk Talebe Birliği'nin ilk binasına ait fotoğrafın bulunduğu çinili tabak hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi sıra sizde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN