ında 40 lık sunucu bulundu

Giriş Tarihi: 29.12.2015 13:07 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 13:08
FETÖ baskınında 40 terabaytlık sunucu bulundu

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı doğrultusunda kayyumların atandığı Kaynak Holding'in Bağcılar'daki binasında duvar içindeki gizli bölmede, Kimse Yok Mu Derneği'ne ait 40 lık ayrı bir sunucu () bulundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" (/) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik soruşturma kapsamındaki incelemeler sürüyor.

Holdingin Bağcılar'daki Teker İş Merkezi'nde duvar içindeki gizli bölmede 300 büyüklüğünde bulunmasının ardından, aynı bölme içinde Kimse Yok Mu Derneği'ne ait ayrı bir sunucu olduğu tespit edildi.

Durumun bildirilmesi üzerine soruşturmayı yürüten savcılığın talebiyle Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, sunucu üzerinde inceleme yapılabilmesi amacıyla kopyalama ve el koyma kararı verdi.Söz konusu sunucunun 40 terabayt olduğu belirlenirken, kopyalama ve imaj alma işleminin ardından sunucunun incelemeye başlanacağı öğrenildi.

Hollanda'ya kaçırılan 30 milyon lira için dava

Öte yandan soruşturma kapsamında holdinge atanan kayyumlar incelemelerinde, eski yönetim kurulunun 30 milyon lirayı ortaklarına kar payı olarak dağıtma kararı aldığını tespit etti.

Ancak, 30 milyon liranın ortaklara dağıtılmadığını tespit eden kayyumlar, bu paranın 3 seferde avro olarak Hollanda'ya aktarıldığını belirledi.Eski yönetim kurulunun bu kararı alırken de imza eksikliklerinin bulunduğu belirtildi.

Kayyumların, 30 milyon liranın Hollanda'ya aktarılmasına ilişkin "yönetim kurulu kararının iptali ve paranın iadesi" istemiyle ticaret mahkemesine dava açacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ baskınında 40 terabaytlık sunucu bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN