Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kınıyorum ayıplıyorum

Milli Eğitim Bakanı Avcı, ODTÜ'de yaşanan namaz gerginliği hakkında, "Siz ODTÜ mezunu bir adam olsanız saldırıyı nasıl değerlendirirsiniz? Tabii ki kınıyorum" diye konuştu

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Kınıyorum ayıplıyorum
Milli Eğitim Bakanı , ODTÜ'de yaşanan namaz gerginliği hakkında, "Siz ODTÜ mezunu bir adam olsanız saldırıyı nasıl değerlendirirsiniz? Tabii ki kınıyorum, tabii ki ayıplıyorum" dedi. Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen 3. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Avcı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ODTÜ'de yaşanan olaylar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesi konusunda, YÖK'e yaptığı çağrı hatırlatılan Avcı, şunları söyledi:

'ODTÜ İLİM YUVASIDIR'
"YÖK tarafından iki YÖK üyesi görevlendirildi. Üyeler, raporlarını YÖK'e sundu. ODTÜ yönetimiyle de gereken yapılacaktır. Siz olsanız nasıl değerlendirirsiniz? Hele ODTÜ mezunu bir adam olsanız saldırıyı nasıl değerlendirirsiniz? Tabii ki kınıyorum, tabii ki ayıplıyorum. Aslında ODTÜ'ye böyle bir gelenek yüklenmeye çalışılıyor. Bu yanlıştır. ODTÜ'nün geleneğinde, bu tür şiddet olayları, içeriye dönük şiddet olayları zannedildiği kadar köklü değildir. ODTÜ bir ilim yuvasıdır ve öyle olmalıdır. Bundan sonra da öyle olacaktır." Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri'ne bin 47 başvuru yapıldı. 88 çalışmanın bölgesel, 15'inin de bakanlık düzeyinde tanıtımı gerçekleştirildi. "Anaokulu Projesi" de ödül alan çalışmalar arasında yer aldı.

MAZERET SINAVLARI OCAK AYINDA
Terör bölgesindeki durumun gün gün takip edildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Avcı, "Ortamın normale dönmesini bekliyoruz. En kısa zamanda tekrar bölgede, özellikle sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerde düzenli eğitime geçeceğimiz günü bekliyoruz" dedi. Nusaybin'de yapılamayan TEOG mazeret sınavlarının ocak ayında gerçekleştirileceğini kaydeden Avcı, "Gününü belirleyeceğiz" diye konuştu. Bu arada özellikle doğu ve güneydoğuda eğitim veren öğretmenlerin teşvik edilmesi için ilave tedbirler alınacağını da vurgulayan Avcı, "Çocuklarımız ve öğretmenlerimizin güvenliği bizim için herşeyden önce geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kınıyorum ayıplıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN