Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan tarihi çark

Başbakan Davutoğlu'nun 'yeni anayasa'ya ilişkin CHP ziyareti sonrası Eş Genel Başkanı açıklama yaparak AK Parti'nin HDP ziyaretini tekrar gündeme almasını istedi.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 18:36
Demirtaş'tan tarihi çark
Eş Genel Başkanı Selahattin , hükümet tarafından iptal edilen yeni anayasa görüşmesi randevusunun yeniden gündeme alınmasını istedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni anayasa ile ilgili olarak "Yeni anayasa ve Kürt sorununun çözümü için biz görüşme taraftarıyız"dedi.
Diyarbakır'da konuşan Demirtaş, hükümet tarafından iptal edilen randevunun yeniden gündeme alınması gerektiğini belirtti. Demirtaş, "Ne olursa olsun siyasetçiler konuşabilmeli. Ben bu konuda ısrarcıyım" şeklinde konuştu.

AK PARTİ-HDP GÖRÜŞMESİ NEDEN İPTAL EDİLMİŞTİ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerine yeni anayasayı görüşmek için randevu talebinde bulunmuştu. 3 partiden de olumlu yanıt alan Davutoğlu'nun bugün HDP yöneticileriyle saat 16.00'da görüşmesi takvime işlenmişti. Ancak Davutoğlu'nun randevu talebini değerlendiren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in açıklamaları AK Parti ile HDP arasında ipleri koparmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan tarihi çark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN