Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şırnak Valiliği'nden HDP'li vekile tokat gibi yanıt

Giriş Tarihi: 30.12.2015 14:46
Şırnak Valiliği'nden HDP'li vekile tokat gibi yanıt

Şırnak Valiliği, ortaya atılan iddialara yönelik, "bölücü terör örgütü mensupları ve yandaşlarının cenazeleri bir şov ve provokasyon aracı haline getirmek için cenaze sahibi ailelere yaptıkları baskı ve tehditlerle, ailelerin cenazeleri alıp defnetmelerine mani olmaktadırlar. Cenazelerin alınıp defnedilmesi için hiç bir engel olmamasına rağmen bölücü terör örgütleri mensupları ve yandaşlarının tehditleri sonucu aileler cenazeleri alıp defnedememektedirler" açıklamasında bulundu

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin cesetlerinin, Şırnak Devlet Hastanesi morgunda, kucak kucağa bekletildiği iddialarının asılsız ve gerçek dışı olduğunu açıkladı.

ŞOV VE PROVOKASYON ARACI HALİNE GETİRİYORLAR

Cizre ve Silopi'de çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin cesetlerinin, Şırnak Devlet Hastanesi morgunda, kucak kucağa bekletildiğini iddia eden HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'e, Şırnak Valiliği'nden yazılı yanıt geldi. Valilik açıklamasında, "Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ilimiz Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı sebebiyle cenazelerin morgda tutulduğu ve defnedilemediği yönünde çıkan haberlerin tamamı asılsız ve gerçek dışı haberlerdir. Cizre ve Silopi ilçelerimizde vatandaşlarımızın sağlık, gıda, ilaç, cenaze defin hizmetleri ve diğer temel ihtiyaçları Kaymakamlıklarımızca titizlikle karşılanmaktadır. Sokağa çıkma yasağının başladığı günden itibaren Silopi ve Cizre'de 15 cenaze mezarlıklara defnedilmiştir. İlimizde morgda bekleyen cenazelerin tamamının adli işlemleri tamamlanmış olup cenaze sahiplerinin cenazeleri almaları beklenmektedir. Ancak bölücü terör örgütü mensupları ve yandaşlarının cenazeleri bir şov ve provokasyon aracı haline getirmek için cenaze sahibi ailelere yaptıkları baskı ve tehditlerle, ailelerin cenazeleri alıp defnetmelerine mani olmaktadırlar. Cenazelerin alınıp defnedilmesi için hiç bir engel olmamasına rağmen bölücü terör örgütleri mensupları ve yandaşlarının tehditleri sonucu aileler cenazeleri alıp defnedememektedirler" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak Valiliği'nden HDP'li vekile tokat gibi yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN