Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet paralarıyla kurulan gazetede büyük ihanet!

ODTÜ’de namaz kılan ve mescid yapımına destek veren dindar öğrencilere saldıran sol gruplara bir destek de Fetullahçı medyadan geldi. FETÖ’nün sosyal medyadaki tetikçileri günlerdir ODTÜ’deki namaz kılan öğrencilere saldıran sol gruplara destek çıkarken Zaman yazarı Lale Kemal ODTÜ’lü dindar öğrencileri “eğitim yuvalarını ele geçirmeye çalışan IŞİD’ciler” ilan etti.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 31.12.2015 15:34
Himmet paralarıyla kurulan gazetede büyük ihanet!
İŞTE HALKIN ZEKAT PARALARIYLA FİNANSE EDİLEN FETÖ'CÜ ZAMAN GAZETESİNDE LALE KEMAL'İN KALEMİNDEN ÇIKAN MESCİD DÜŞMANLIĞI!

IŞİD'CİLER ODTÜ'DE EĞİTİM YUVALARINI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞIYOR!

Keza, yine müttefikken düşmana dönüştürülen Mısır'ın, İslam Konferansı Örgütü'nün önümüzdeki nisan ayında İstanbul'da yapılacak zirve toplantısını sabote edip, iktidarı zor durumda bırakma planlarını yazmayı düşünüyordum. Nitekim, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Suudi Arabistan ziyaretinde, Mısır engelinin aşılması için Riyad'dan nüfuzunu kullanmasını istediğini yazacaktım. Tam da bu noktada iç ve dış siyasetin artan biçimde inanç üzerinden, mezhepsel düzeyde götürülüyor olmasının etkilerinin üniversitelere yerleşme tehlikesi baş gösterdi. Bu tehlikeden hareketle, kısaca ODTÜ dediğimiz Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin linç edilmesi girişimleri üzerinde durmanın, IŞİD'cilerin eğitim yuvalarını ele geçirmeye çalıştığı bir dönemde hayatiyet taşıdığını görmezden gelemezdim.

RADİKAL DİNCİLER BÜYÜK TEHLİKE

Öğrencilerin bir bölümünün dini ibadetlerini yerine getirmelerine diğer öğrencilerce engel olunduğu şeklindeki algı operasyonunun şimdilerdeki hedefi ODTÜ'de gerçekte neler oluyor? Bu üniversite üzerinden, zaten can çekişen eğitim sistemi üzerine bir de radikal dinci hareketlerin gölgesi mi düşüyor? ODTÜ'lüler, "Mesele, ibadetini yerine getirenler değil, bu kutsal ibadet yerlerinin IŞİD propagandasına dönüştürülüyor olması" gibi tüyler ürperten, iktidarın tam tersine hızla önlem almasını gerektiren bir faciaya dikkat çekiyor.

BUNLAR SURİYE'DE KAFA KESEN CİHATÇI GRUPLAR!

"Bizi ibadet eden insanlar değil ibadet mekanını siyasi faaliyet yeri olarak kullananlar rahatsız ediyor. Bu durumdan, ODTÜ mescitlerinde namaz kılan birçok arkadaşımız da rahatsız. Siyasi faaliyet derken, basit bir faaliyetten değil, Suriye'de kafa kesen ve IŞİD ile sınırlı olmayan cihatçı grupların propagandasından bahsediyoruz. IŞİD'e katılan ODTÜ'lü Raşit Tuğral'ın hikayesini bilmiyorsunuz sanırım. ODTÜ'de bir cami ve 15 mescit var. Yıllardır bu cami ve mescitlerde isteyen ODTÜ'lü ibadetini yapıyor.

DIŞARIDA NAMAZ KILMAK ŞOVDUR!

15 mescit dururken basketbol sahasında namaz kılınmasının (Şimdi içeride mi dışarıda mı olduğu belli olmayan IŞİD'çi Bayancuk'un, İstanbul'da cami dururken sokakta namaz kıldırdığı aklıma geldi) siyasi şov olduğunu herkes görüyor. Siyasal İslam'ın ülkeyi ve bölgeyi ne hale getirdiğini görüyoruz. ODTÜ'de Sünni Müslümanlar için, birçok ibadet yeri var. Ancak başka dine ya da mezhebe mensup olanlar için bir ibadet yeri yok. Sorun varsa, onlar için var." Gerçek ODTÜ hikayesine sahip çıkmak ilme sahip çıkmaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet paralarıyla kurulan gazetede büyük ihanet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN