Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’in “AKP'nin talimat verdiği kolluk güçleri” sözleri üzerine kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan Baluken’i ve HDP’yi sert bir dille eleştirdi.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 17:59 Güncelleme Tarihi: 1.1.2016 03:31
Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap
TBMM Genel Kurulu'nda zaman zaman gerginlikler yaşanırken, görüşmelerde HDP'nin terör faaliyetlerini, hendekleri gündeme taşıyan açıklamaları milletvekillerinin tepkisini çekti. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in "AKP'nin talimat verdiği kolluk güçleri" sözleri üzerine kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan Baluken'i ve HDP'yi sert bir dille eleştirdi. Güvenlik güçlerinin milletimiz adına Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele ettiğinin altını çizen Turan şunları söyledi; "PKK deyince nedense hep aynı adresten sesler yükseliyor. AK Partinin polisi diye bir şey yok. Devletin polisidir, askeridir. Doğu'da, Güneydoğu'da mücadele eden güvenlik güçlerimiz milletimiz adına orada terörle mücadele etmektedir" dedi.

Genel kurul çalışmalarını alttan alarak, suhulet içerisinde devam ettirmeye çalıştıklarını belirten Turan, hakaretten başka sözü olmayanların nasıl bir tiyatro içerisinde olduklarını milletini gördüğünü söyledi.

"YA BU MİLLETİN PARTİSİ OLACAKSINIZ YA DA KANDİL'İN"

Turan HDP'ye şu sözlerle yüklendi "Artık karar vereceksiniz. Ya bu milletin partisi olacaksınız ya da Kandil'in. Bu ülkenin Başbakanı randevu alacak sokak ağzıyla reddedeceksiniz. Bu ülkenin Başbakanı çözüm sürecinin altına bedenimi koydum, baldıran zehri içmeye hazırım diyecek sizin kardeş olduğunuz insanlar, sivilleri öldürecekler, marketteki askeri öldürecekler, sonra utanmadan buraya gelip sizin askeriniz diyeceksiniz. Bu millet zaten size 4 ay içerisinde bir kredi verip, "gelin bu milletin partisi olun" demesine rağmen bu krediyi anlamadığınızdan dolayı öyle bir tokat vurdu ki, böyle giderseniz bir tokat daha gelecek ilk seçimlerde" dedi.

Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan'dan HDP'ye tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN