Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunan jetlerinden Türk savaş uçağına taciz

Genelkurmay Başkanlığı, "Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden bir adet F-16 uçağımıza 2 dakika 50 saniye süre ile kilit atılarak tacizde bulunulmuştur. Unsurlarımız tarafından gerekli reaksiyon gösterilmiştir" açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 31.12.2015 16:38

Genelkurmay Başkanlığından, Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden bir F-16 uçağına 2 dakika 50 saniye süre ile kilit atılarak tacizde bulunulduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, günlük faaliyetlere ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden Türk Hava Kuvvetlerine ait bir F-16 uçağına 2 dakika 50 saniye süre ile kilit atılarak tacizde bulunuldu. Tacize Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından gerekli reaksiyon gösterildi.

Ayrıca, sekiz F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca görevlendirilen bir uçak ile Ordu Devlet Hastanesi'ndeki bir donörden alınan organ, Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ulaştırılarak buradaki bir hastaya organ nakli yapılması sağlandı.

Yasa dışı sınır geçiş teşebbüsleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından dün gün içerisinde Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 703 kişi yakalandı. Ayrıca hudut hattında 210 kilo çay, 13 adet büyükbaş hayvan ele geçirildi.

Irak sınırında, Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 53, İran sınırında da Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 20 kişi gözaltına alındı.

Yunanistan sınırında ise Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 39 kişi yakalandı.

Yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 815 kişi kara hudutlarında, 39 kişi Türk kara sularında yakalandı.

Arama-kurtarma faaliyetleri

Aydın'ın Didim Tuz Burnu batısında bir grup göçmenin sürüklendiği ve yardıma ihtiyacı olduğu bilgisi Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirildi.

Alınan ihbar üzerine görevlendirilen sahil güvenlik botu tarafından, söz konu bölgede Suriye uyruklu 39 göçmen kurtarılarak Didim limanına getirildi.



Kaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan jetlerinden Türk savaş uçağına taciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN