Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medya Derneği'nden Sözcü'ye kınama

Medya Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu manşetin Türk basın tarihine "kara bir leke" olarak geçtiği ifade edildi.

Giriş Tarihi: 2.1.2016 20:26 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 20:28
Medya Derneği'nden Sözcü'ye kınama
Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Neredeyse tam sayfa olarak verilen bahse konu manşet hiçbir haber özelliği taşımamasının yanında halkın oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanına yönelik yakışıksız imalar ve hakaretler içermektedir. Sorumlu yayıncılıkla, fikir ve ifade özgürlüğüyle, eleştiri hakkıyla hiçbir ilgisi olmayan bu sözde gazetecilik anlayışının işi nefret söylemi boyutuna vardırması büyük bir talihsizlik olmuştur. Yapılan hatayı ihmal ve dikkatsizlikle açıklamak mümkün değildir. Tablonun başka yerden alınmış olması yanlışı mazur göstermez, burada saygısızlığı da aşan bir kasıt vardır.

Sözü edilen gazete uzunca bir süredir gazetecilik yapmak yerine yalan ve maksatlı haberler üreterek toplumu bölmeye, ayrıştırmaya ve nefret tohumları ekmeye yönelik bir yayın politikası geliştirmektedir. Yeni yılın ilk günlerinde atılan bu manşet sadece etik ilkeleri değil hukuk kurallarını da hiçe sayma pervasızlığının ulaştığı boyutları göstermesi bakımından esef vericidir."

Açıklamada, bahsi geçen gazetenin şiddetle kınandığı belirtilerek, yetkili merciler olayın soruşturulması amacıyla göreve davet edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya Derneği'nden Sözcü'ye kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN