Varank'tan Mengü'ye '' si

Türkiye ve 'ın desteğiyle Gaziantep'te Türkçe-Arapça eğitim verecek bir üniversitenin kurulması önerisi ile ilgili 'nün sosyal medyadan yaptığı yoruma yanıt verdi

Giriş Tarihi: 4.1.2016 21:33
Varank'tan Mengü'ye 'Suudi Arabistan' tepkisi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, geçen haftaki İran ziyaretinin ardından 'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulundu.Görmez, Riyad'da dün Suudi Arabistan İslam İşleri, Evkaf, Tebliğ ve İrşat Bakanı Dr. Salih Bin Abdülaziz'i ziyaret etti.

Görmez, Suudi Bakan Abdülaziz'e, Türkiye'de bulunan Suriyeli mültecilerin çocuklarının eğitimi için Gaziantep'te Türkçe-Arapça eğitim verecek bir üniversitenin kurulması önerisinde bulundu. "Suudi Arabistan'dan "eğitim" konusunda yardım istemişiz! Yorum yok!" diye yazan CNN Türk Ana Haber sunucusu 'ye yanıt 'tan geldi.


VARANK'TAN MENGÜ'YE YANIT: ÇİN'LE Mİ İŞBİRLİĞİ YAPACAKTI?

Nevşin Mengü'ye cevap yazan Mustafa Varank, "İş birliği önermek, ortak üniversite kurmak "yardım istemek" değildir. "Yorum yapmadan" önce haberi tam okuyun bari. Türkçe-Arapça eğitim verecek özellikle Suriyeli sığınmacılara dönük bir üniversite için kiminle işbirliği yapılsın? Çinle mi?" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varank'tan Mengü'ye 'Suudi Arabistan' tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN