Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de stadyum ihaleleri iptal!

ekiplerinden ve 'nin yapımı devam eden stat projeleri mahkeme kararıyla durduruldu. Büyükşehir Başkanı 'nun Karşıyaka ve Göztepe stadının ihalesinin iptaline yönelik açmış olduğu davayı kazanması sonrası Üyesi ve İzmir Av. yazılı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 6.1.2016 15:25 Güncelleme Tarihi: 6.1.2016 16:24
İzmir'de stadyum ihaleleri iptal!
'NIN TAVRINA ANLAM VEREMİYORUZ

'''in ve 'nın gerek futbolda gerekse de diğer spor dallarında daha başarılı olması ve bu şehrin şampiyonluklarla anılması için tüm vekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle var gücümüzle mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu bağlamda İzmir'e yeni statlar kazandırmak için kolları sıvadık ve 2014 yılında yapılan ihale ile ilgili ilk önemli adımı atmış olduk. Ne yazık ki belediyelerin takınmış oldukları, ne bizim ne de İzmirlilerin anlam veremediği bu yaklaşım neticesinde iğneyle kuyu kazar hale gelinmiştir.''

TEBRİK EDİYORUZ KENDİLERİNİ

2014 Yılında Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun talimatı ile açılmış olan Karşıyaka ve stadının ihalesinin iptaline ilişkin dava sonuçlandı. Ve büyükşehir temyiz yolu açık olmak üzere davayı kazanmış oldu. Karar sonrası Büyükşehir belediyesi bu başarısını kutlarken, Karşıyakalıların tarihi statlarına kavuşması ve kulübün buradan elde edeceği gelirde ertelenmiş oldu.

Her fırsatta dile getirdiğimiz ama asla karşılık bulamadığımız ''Söz Konusu İzmir'e hizmet ise gerisi teferruattır'' yaklaşımı ne acı ki yine karşılıksız kaldı. Oysa çok değil daha 5 ay önce yapmış olduğumuz açıklamada aynen şunları söylemiştik.

''Bu statlar birlik beraberlik içerisinde yapılmalı. Birlikte ürettiğimiz hizmetlerle bu kenti kalkındırır sorunlarını çözeriz. Statlar, belediyeler ve hükümet işbirliği içerisinde tamamlanmış olacak. Bunun için tahsise de bu gözle bakılmalı. Bunun sonucunda da İzmir kazanacak. Belediyenin de bu güzel hizmete katkı sunmasını bekliyoruz. Kulüplerin ve taraftarların isteği de bu doğrultudadır. İşin içinde hizmet olduğu için kimsenin engel olacağını düşünmüyoruz.''

BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ

Ne yazık ki yapılan bu çağrılar, bütün iyi niyet tutumları karşılıksız kalmıştır. Büyükşehir belediye başkanını tebrik ediyorum, İzmir'e yeni bir hizmet daha kazandırmış ve Karşıyaka ve Göztepe stadının yapımını şu an itibariyle durdurmayı başarmıştır. Büyükşehir belediye başkanı her ne kadar İzmir'in ve İzmirlilerin hizmete ulaşımını engelleme noktasında mücadele etse de bizler burada söz veriyoruz. Her türlü engellemelere rağmen Karşıyaka ve Göztepe'nin hak ettiği ve kulüplerin de kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak, Karşıyaka ve Göztepe'nin tarihini yaşatacak olan, Karşıyaka ve Göztepe stadı er yada geç bitirilecek ve hizmete açılacaktır. Ama hizmetlerin engellenmesi için dava üstüne dava açan Büyükşehir belediye başkanı o stat yaşadığı sürece unutulmayacak ve her zaman hak ettiği gibi anılacaktır'' dedi.

YENİ ASIR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de stadyum ihaleleri iptal!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN