Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan: Dört yıl daha bekleme lüksümüz yok

Giriş Tarihi: 8.1.2016 16:08
Turan: Dört yıl daha bekleme lüksümüz yok

TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman dört siyasi parti genel başkanına mektup yazacağını açıkladı. Dört partinin bir araya gelerek yeni bir uzlaşma komisyonu kurması gerektiğini hatırlatan Kahraman, yeni dönemde yeni anayasanın yapılması gerektiğini belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan 24. Dönemde kurulan uzun soluklu çalışmalar sonucu 60 madde üzerinde uzlaşının sağlandığı uzlaşma komisyonunu tecrübesini değerlendirdi.

Turan şu ifadeleri kullandı, Başbakanımız liderler turunu tamamladı. Yeni anayasa için tüm siyasi partiler ortak iradeye sahip. Yalnız bu iradenin komisyon aşamasında da aynı sorumlulukla devam etmesi gerekiyor. Büyük gayretlere rağmen sonuç alınamamış bir komisyon tecrübemiz var. Yeni kurulacak komisyonun çalışma süreci kesinlikle ucu açık olmamalı. Komisyonda karar alınabilecek bir mekanizmanın kurulması çok önemli. Aksi halde havanda su dövmüş oluruz. Bir dört yıl daha kaybetme lüksümüz yok.

24. dönemde yapılan uzun süreli Uzlaşma komisyonu çalışmaları yeni kurulacak komisyona referans olmalı. Sıfırdan bir süreç başlamıyor. Bu yüzden iyi niyet temelli ve sonuç odaklı çalışmayla kısa zamanda sonuç alınabileceğine inanıyorum. Umarım görüşmelerde ortaya konan olumlu tavır komisyon çalışmalarında devam eder. Aksi halde tüm siyasi partiler seçmen nezdinde bunun faturasını ödemek zorunda kalır. Türkiye'nin artık zaman kaybetmeye vakti yoktur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan: Dört yıl daha bekleme lüksümüz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN