Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Başkanlık sistemi Türkiye için gerekli"

Giriş Tarihi: 9.1.2016 23:40
Başkanlık sistemi Türkiye için gerekli

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Başkanlık sistemi AK Parti ya da Recep Tayyip Erdoğan için gerekli bir sistem değildir" dedi.

Ataş, Kütahya Kültür Merkezinde düzenlenen partisinin İl Divan Danışma Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin iktidara geldiği günden beri hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını ifade ederek, o günden beri kendilerine rakip bulamadıklarını, kendileriyle yarışarak siyasetlerini sürdürmeye devam ettiklerini söyledi.

BAŞKANLIK İÇİN DÜĞMEYE BASILIYOR

Anayasa değişikliği çalışmalarının Türkiye için önemli olduğunu belirten Ataş, "Anayasa ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. İnanıyorum ki bir önceki dönem başarılamayan anayasa değişikliği çalışmaları kurulacak uzlaşma komisyonuyla bu dönem Türkiye yeni bir anayasa ile geleceğe yolculuğunu sürdürecektir" dedi.

Ataş, başkanlık sisteminin Türkiye için gerekli bir sitem olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye bununla ilgili kararını vermek zorundadır. Başkanlık sistemi AK Parti ya da Recep Tayyip Erdoğan için gerekli bir sistem değildir, Türkiye için gerekli olan bir sistemdir. Eğer 7 Haziran seçimlerinden önce başkanlık sistemi olsaydı bugün yaşanan sorunlar yaşanmayacaktı. O dönemdeki istikrarsızlık süreci yaşanmayacaktı. Milletimize bunu iyi anlatmamız gerekir. Dolayısıyla Türkiye bugüne kadar parlamenter sistemle yönetilerek gelmiştir ama tek başına iktidar olunmadığı zaman yaşanan krizler bugüne kadar hep beraber gördük. Tüm bunların yaşanmaması için Türkiye bundan sonraki yolculuğunu başkanlık sitemiyle sürdürmeye mecburdur ve mahkumdur. İnanıyorum ki muhalefet partileri de bu süreçte yeniden bir değerlendirme yaparak gerekli katkıyı sağlayacaklar."

Muhalefet partilerinin bilmedikleri bir şeyin düşmanlığını yaptığına işaret eden Ataş, şöyle devam etti:


"Recep Tayyip Erdoğan isminden dolayı hemen kapılarını kapatıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan bu dönem Cumhurbaşkanlığı yapıyor, hadi bir dönem daha yaptı ama üçüncü dönem yasa gereği Cumhurbaşkanı olma şansı yok. Ondan sonra başka birisi o görevi yapacak. Niçin bu düşmanlığınızı sürdürerek Türkiye'nin önünü tıkamayı hala benimsiyorsunuz. Türkiye'nin bunlardan kurtulması lazım. Ülkemizin bu sisteme ihtiyacı vardır ve bunun önünün açılması lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Başkanlık sistemi Türkiye için gerekli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN