1100 akademisyen PKK propagandasına imza attı

Türkiye 1100 akademisyenin PKK propagandası metne attığı imzayı konuşuyor. Her kelimesi PKK medyasının dili ile yazılmış olan metinin her satırında devlet ve güvenlik güçleri “katil” ilan edilirken, Temmuz ayından bu yana güvenlik güçlerimize saldıran PKK terör örgütü aklanmaya çalışılıyor. Türkiye’nin büyük tepki gösterdiği bu akademisyenlere bir isyanda meclisten geldi. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner bugünkü yazısında, devletten maaş alan bu akademisyenlerin neden devlete ihanet metnine imza attığını sorguladı.

Giriş Tarihi: 12.1.2016 09:40 Güncelleme Tarihi: 12.1.2016 09:51
1100 akademisyen PKK propagandasına imza attı
İŞTE METİNER'İN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR:

AKADEMİSYEN DEĞİL MANKURT!

İsimlerinin önünde akademik unvanlar var. Ama hepsi de tipik birer Mankurt.
Bakmayın siz akademisyen olduklarına, hepsi bağnaz bir militan gerçekte.
Ne yerliler, ne de milli... Erdoğanfobizm gözlerini kör etmiş bunların. AK Parti düşmanlığının yol açtığı patolojiyle malul bir güruh bunlar.

Bu güruh bir bildiri kaleme almış. Kendi devletini/hükümetini "katliamcı!" ilan eden, PKK/HDP'yi de meşru ve masum gösteren bir bildiri...

1100 AKADEMİSYEN İHANET GİBİ METNE İMZA ATTI


TERÖR ŞEHRİ İŞGAL ETMİŞ ONLAR NELERDEN BAHSEDİYOR?

Ülkenin bir bölümünde silahlı terör örgütü şehirleri işgal etmiş. Orada kendisi gibi düşünmeyen Kürtlere çok büyük zulümler uyguluyor.
Onlara yaşam hakkını bile çok görüyor. Dağdan inen teröristler, Suriye tarafından eğitilen terörist unsurlar şehirleri yerle bir ediyorlar. Türkiye'yi Suriye'ye dönüştürmek istiyorlar. Kürtlerin evlerini zorla işgal etmişler. Onlara yaşamı dar etmişler. Her yeri yakıp yıkıyorlar. Ellerindeki silahlara ve arkalarındaki küresel ve bölgesel güç odaklarına güvenerek Kürtler üzerinde kanlı bir diktatörlük rejimi kurmaya çalışıyorlar. "Bu bölgeyi biz yöneteceğiz!" diyorlar. Kendi başlarına öz yönetim ilan ediyorlar. Bunu yaparken ne Kürtlerin onayını alıyorlar, ne de Kürtlere danışma ihtiyacı duyuyorlar. Kendilerine karşı olanları öldürüyorlar, herkesi sindirmeye çalışıyorlar. Bölgede yaşayan Kürtler büyük bir baskı ve zulüm altında örgütün baskısından kaçıyorlar.

Bu örgütün neresinde demokrasi var Allah aşkına? Bu yapılanların hangisi demokrasiyle ve insanlıkla bağdaşır? Bunu yapan bir terör örgütüne devletin meşru güçleri haklı ve hukuki bir mücadele sürdürüyorlar. Şimdi bu PKK muhibbi akademisyenler kalkıp bundan rahatsızlık duyuyorlar.

Akademisyenlerden skandal bildiri

ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜNDEN NEDEN RAHATSIZLIK DUYMUYORSUNUZ?

Niye PKK'dan rahatsızlık duymuyorsunuz?
PKK'nın bölgeye silahlarıyla bu şekilde egemen olmasından ve Kürtler üzerinde büyük bir baskı rejimi oluşturmasına niçin ses etmezsiniz?
Devletin meşru otoritesine başkaldırıp kendi gayr-ı meşru otoritesini ilan ettiğinde niye bundan rahatsızlık duymazsınız acaba?
Çünkü PKK/HDP canibinin ideolojik genlerine sahipsiniz, biliyoruz. O yüzden rahatsızlık duymazsınız.
Çünkü hepiniz birden Baasçısınız ve Erdoğan/Ak Partifobik bir anlayışın patolojik temsilcilerisiniz.

YALANIN BU KADARINA YAZIKLAR OLSUN

O bildiride bakınız bu beyler ne diyorlar: "Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor."
Yalanın bu kadarına da pes doğrusu! PKK'nın diliyle yalan söyleyen bu akademisyenlerden utanç duyuyorum.
Devlet ne Kürt halkıyla savaşıyor, ne de bölge halklarına yönelik katliamlar yapıyor. Kürt halkının demokratik iradesiyle asıl savaşan PKK'nın kendisidir. Onun siyasetini yapan da HDP'nin kendisidir.
Kürt halkının demokratik iradesine başvurmadan silahlı güçleriyle öz yönetim ilan eden ve Kürtlere kan, gözyaşı ve sürgün koşullarını dayatan PKK/HDP hizbini bırakınız suçlamayı takdis eden bu akademisyenlerin varlığından elbette utanç duyulur.

Mehmet Metiner/Star

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1100 akademisyen PKK propagandasına imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN