Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medya Derneği'nden TRT'ye baskın yapak CHP'liye sert tepki

Medya Derneği, CHP'li Levent Gök'ün TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın makamını basmasına sert tepki gösterdi. Dernekten yapılan açıkladama, "Herkes bilmelidir ki TRT’nin görevi rejim bekçiliği değil kamu yayıncılığı yapmaktır. TRT’yi kuruluşundan itibaren millete değil kendilerine ait olarak görenler, halk kimi seçerse seçsin TRT’yi kendi çarpık zihniyetlerine göre yönetmeye alışmış olanlar o günlerin artık geride kaldığını kabul edip bu küstah tavırlarından vazgeçmelidir." ifadeleri kullanıldı. İşte o açıklamanın tamamı;

Giriş Tarihi: 12.1.2016 17:12 Güncelleme Tarihi: 12.1.2016 17:14
Medya Derneği'nden TRT'ye baskın yapak CHP'liye sert tepki

Medya Derneği olarak, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Levent Gök'ü 11 Ocak 2016 Salı günü, yönetim kurulu üyemiz TRT Genel Müdürü Şenol Göka'ya yaptığı saldırı için kınıyoruz.

Milletvekili seçilmiş olmak hiç kimseye, milletin herhangi bir ferdine saldırma, hakaret etme hakkı vermez; bir gazeteciyi ve kamu görevlisini tehdit etme, hedef gösterme ayrıcalığı tanımaz. Atanmış ya da seçilmiş olmak fark etmez; bu, insanlık değerleriyle, terbiyeyle ve ahlakla ilgili bir meseledir.

Adı geçen CHP milletvekili, TRT'de yayınlanan herhangi bir programla ilgili eleştirilerini onlarca farklı platformda dile getirme şansına sahiptir. Buna çatısı altında olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi de dâhildir. İstediği bakan ya da parlamenter ile görüşebilir, istediği konuda soru önergesi verebilir, istediği her yerde basın toplantısı düzenleyebilir.

KABADAYILIK YAPMAYI TERCİH ETMİŞTİR

Bütün bu imkanlara sahip olduğu halde Levent Gök, TRT'yi 'basmayı', elindeki dosyayı fırlatarak ve bağırıp çağırarak 'kabadayılık' yapmayı tercih etmiştir. Bu aynı zamanda basın ve ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Ortaya çıkan nahoş ve talihsiz görüntülerin sebebi olayı başından itibaren bir şova dönüştürmeyi tasarlayan milletvekilinin kendisidir.

CHP'li vekil TRT binasını bastı


BU KÜSTAH TAVIRLARDAN VAZGEÇMELİDİRLER

Herkes bilmelidir ki TRT'nin görevi rejim bekçiliği değil kamu yayıncılığı yapmaktır. TRT'yi kuruluşundan itibaren millete değil kendilerine ait olarak görenler, halk kimi seçerse seçsin TRT'yi kendi çarpık zihniyetlerine göre yönetmeye alışmış olanlar o günlerin artık geride kaldığını kabul edip bu küstah tavırlarından vazgeçmelidir.

Bu çerçevede, TRT Genel Müdürü, değerli üyemiz Şenol Göka'yı sergilediği sabırlı, dirayetli ve olgun tavır için kutluyoruz.

Metiner: Bu bir siyasi eşkıyalıktırBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya Derneği'nden TRT'ye baskın yapak CHP'liye sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN