Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Teröre destek verene hesabı sorulur

Giriş Tarihi: 12.1.2016
'Teröre destek verene hesabı sorulur
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, teröre destek veren belediyelerle ilgili yasal mevzuatın açık olduğunu belirterek "Bunun hesabı sorulur" dedi. Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin bilgi veren Kurtulmuş şunları söyledi:
(Teröre destek veren belediyeler) Yasal mevzuat açık. İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda zaten soruşturma hakkı vardır. Biliyorsunuz bazı belediye başkanları görevden alındı, bazıları tutuklandı. Tutuklama kararı çıkan bazı belediye başkanlarının yurtdışına kaçtıkları duyumu alındı. Burada imkanları ve kaynakları milletin aleyhine kullananlardan tabi bunun hesabı sorulur ve bunlarla ilgili yasal işlem yapılır.
Bakanlar Kurulu'nda ele aldığımız önemli bir konu, Türkiye'deki Suriyelilerin çalışma izniyle ilgili düzenlemelerdir. Bu çalışma izni Türk vatandaşlarının istihdamlarını kısıtlayacak, daraltacak bir alan değildir.
Bu kardeşlerimiz işyerindeki toplam çalışan sayısının yüzde 10'unu geçemeyecekler. Ancak buna bir istisna getiriliyor. Başvuru tarihi itibariyle dört haftalık sürede açık bulunan işlerin kapatılmadığı işyerlerinde yüzde 10 kotasının dışına çıkmak mümkün olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Teröre destek verene hesabı sorulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN