Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"DAEŞ'in saldırıları barbarca"

Başbakan Davutoğlu: DAEŞ terör örgütünün dünyada ve ülkemizde yaptığı saldırılar insanlık suçlarının en acımasız, barbar örneklerinden

Giriş Tarihi: 13.1.2016
DAEŞ'in saldırıları barbarca
Başbakan Ahmet Davutoğlu Alevi Kültür Dernekleri temsilcilerini kabulünde konuştu. Davutoğlu Sultanahmet saldırısıyla ilgili şunları söyledi:

İLKELİ TAVIR: Bu alçakça saldırılar, bazen Paris'te, bazen Londra'da, Madrid'te bazen de ülkemizde Suruç'ta, Ankara'da, İstanbul'da söz konusu olabiliyor. Türkiye olarak şimdiye kadar PKK, DAEŞ, DHKP-C hangi türden olursa olsun bütün terör örgütlerine karşı açık ve ilkeli bir tavır sergiledik. Yakın zamanda özellikle Suriye'deki istikrarsızlık, Irak'ta yaşanan bazı iç gerilimler dolayısıyla ortaya çıkan boşluktan istifade eden DAEŞ terör örgütünün dünyada ve ülkemizde yaptığı saldırılar bu insanlık suçlarının en acımasız, barbar örneklerinden.

DAEŞ'İN MERKEZ BANKASI VURULDU

GERİ ADIM YOK: Saldırıda uluslararası bir infial olması bağlamında böyle bir yer, topluluk seçilmiş olabilir. Sadece onları değil bütün Türkiye'yi, insanlığı hedef aldı. Saldırıyı gerçekleştiren DAEŞ'e karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz, geri adım atmayacağız. Paris'te nasıl omuz omuza durmuşsak, İstanbul ve Ankara'da yapılmış saldırılara karış da omuz omuza duralım. Uluslararası terörizme karşı birlikte mücadele edelim.

DAEŞ'E 5 İLDE BÜYÜK OPERASYON

MUHALEFETE ÇAĞRI: Terör olayları karşısında milli birliğimizi korumak için milli dayanışma bilinci ve kararlılığıyla hep birlikte hiçbir etnik, dini mezhebi ayrım gözetmeksizin birlikte çalışma çağrısında bulunuyorum.


ACISI YÜREĞİMİZDE: Dost ve müttefik Almanya'ya diyorum ki, kaybedilen bu dostlarımızın acısı 78 milyonun yüreğindedir. Bu acı 78 milyonun acısı.

ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE GÜVENLİK TOPLANTISI

İstanbul'daki saldırının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun katıldı.

TERÖRE KARŞI DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından açıklama yapan Numan Kurtulmuş şöyle konuştu: "20 Temmuz'dan bu yana Türkiye son derece sistematik bir terör saldırısı ile karşı karşıya. Bütün uluslararası camianın, Türkiye'ye karşı bugün yapılan terör saldırısına karşı Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını belirtecek şekilde seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Terörün sınırı, hedefi yok. Bu saldırının Suriye'de 5 yıldır devam eden iç çatışmanın ve artık ikinci safhada perde almış olan vekalet savaşlarının Türkiye'deki bir yansıması olduğunu da tahmin ediyoruz."

'TERÖRE KARŞI TEK YÜREK TEK VÜCUT'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"DAEŞ'in saldırıları barbarca"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN