Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bin 128 akademisyen hakkında suç duyurusu!

Giriş Tarihi: 14.1.2016 17:54 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 17:59

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildiri yayınlayan 1128 akademisyen hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP VE HDP PARTİ YÖNETİMLERİNİ SUÇLADI
Dilekçesinde, akademisyenlerin yanı sıra bildiriye ilişkin yapılan açıklama ve haberlerinden dolayı CHP ve HDP parti yönetimini, Cumhuriyet Gazetesi yetkililerini, Eren Erdem ve Sedef Kabaş'ı da şüpheli olarak belirten Çevik, bu kişiler ve kurumlar hakkında, "Devletin güvenliğini ve güvenlik güçlerinin terörle mücadelesini engellemek" başta olmak üzere 20'yi aşkın suçlama yöneltti.
"ÇIKAN HABERLERİ İHBAR KABUL EDİP SORUŞTURMA YAPMAYANLAR DA SUÇLU"
Kendisini "Adalet Platformu Başkanı" olarak tanıtan Adem Çevik, delil olarak ise konuyla ilgili medyada yer alan heber linklerini gösterdi. Dilekçesinde, sokağa çıkma yasağının olduğu ilçelerde meydana gelen olaylara da geniş yer ayıran Adem Çevik, "Kamu malına zarar veren hainlere sahip çıkanlara, teröre yardım ve yataklık yapanlara, çıkan haberleri ihbar kabul edip soruşturma-inceleme yapmayarak dava açmayanlar da suçludur. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da gerekli incelemeyi yaparak suça karışan partileri cezalandırmalıdır" iddiasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin 128 akademisyen hakkında suç duyurusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN