Türkiye'nin en iyi haber sitesi

muhabirleri de kaçıyor

Giriş Tarihi: 14.1.2016 15:12 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 16:48
Zaman muhabirleri de kaçıyor

Deşifre olan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan üst düzey savcı, hakim, bürokrat, akademisyen ve gazetecileri yurt dışına kaçıran Fetullahçı Terör Örgütü () şimdi de kendilerine bağlı muhabirleri yurt dışına çıkarmak için operasyon başlattı.

Haklarında yakalama kararı bulunan ve deşifre olan üst düzey savcı, hakim, akademisyen ve gazetecileri yurtdışındaki yeni yapılanması için Türkiye'den kaçıran Fetullahçı Terör Örgütü () benzer yöntemi önemli gördüğü muhabirleri için de devreye soktu.

FETÖ'ye bağlı gazetesinde Cumhurbaşkanlığı ve Savunma muhabiri olarak görev yapan Emre Soncan'a yurtdışına kaçması için hazırlık yapması istendiği gelen duyumlar arasında. Soncan'ın yurtdışına kaçmak için aracını satılığa çıkardığı ve aynı zamanda yakın dövüş eğitimi aldığı belirlendi. Askeri projeler, istihbarat ve ihalelerle ilgili görevli olan muhabir Soncan'ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün köşkte geçirdiği yılların perde arkasını anlattığı "Araf'ta 7 Yıl" isimli bir de kitabı bulunuyor.

TETİKÇİLİK YAPMIŞTI, LONDRA'YA KAÇTI

Zaman'ın Başbakanlık muhabirliği görevini yürüten ve dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu ortamda Türkiye'yi İspanya'ya şikayet ederek tetikçilik yapan Ahmet Dönmez'in de sessiz sedasız Londra'ya kaçırıldığı belirtildi. Erdoğan'ın basın toplantısında sert bir dille yalanladığı ve tepki gösterdiği Dönmez hakkında yazdığı bir kitaptan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılmış bir dava bulunuyor.

POLİSE ENGEL OLMUŞTU


FETÖ'ye bağlı Zaman'da adliye muhabiri olarak görev yaptıktan sonra İpek Grubu'na bağlı Bugün gazetesine geçen Kamil Maman'ın da Hollanda'ya götürüleceği belirtiliyor. Koza-İpek grubuna kayyım atanmasının ardından gazeteye polis eşliğinde gelen kayyımların içeri girmesi esnasında olay çıkararak polise karşı gelen Maman gözaltına alınmıştı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame ile Maman'a "görevi yaptırmamak için direnme, hakaret, Silahlı Terör Örgütü'ne üye olma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, terör örgütüne yardım ve yataklık, terör örgütü propagandası yapmak, toplantı ve yürüyüşlere silah veya 23. maddede belirtilen aletlerle katılma" suçlamasyla açılmış bir dava bulunuyor.

Zaman'ın İçişleri Bakanlığı ve Güvenlik Muhabiri olarak görev yapan Bayram Kaya'yı da kaçmak için hazırlık yaptığı gelen bilgiler arasında. Sakıncalı Bürokratlar ile Bilal Erdoğan'ı karalamaya yönelik Babam Sağolsun isimli kitapları bulunan Bayram Kaya'nın Zaman ile Cumhuriyet gazeteleri arasında mekik dokuduğu ve iki gazete arasında köprü görevi yaptığı öne sürülüyor. FETÖ'ye yakın kaynaklara göre Kaya, aynı zamanda MİT tırlarına ilişkin belge ve görüntüleri Can Dündar'a ulaştıran isim olarak zikrediliyor. Bayram Kaya'nın nereye götürüleceği ise henüz belli değil.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman muhabirleri de kaçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN