Cumhuriyet Üniversitesi: Bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz

Giriş Tarihi: 15.1.2016 21:56 Güncelleme Tarihi: 15.1.2016 21:58
Cumhuriyet Üniversitesi: Bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Senatosundan, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine ilişkin, "Egemenlik haklarından taviz vermeden, meşru müdafaa çerçevesinde, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için terörle canla başla mücadele eden devletimizi haksız yere suçlayan bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz" değerlendirmesi yapıldı.

Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada, son günlerde bir grup akademisyence imzalanan ve devletin, güvenlik kuvvetlerinin terörle haklı ve kararlı mücadelesini hedef alan bildirinin asla kabul edilemeyeceği belirtildi.

Kararın oy birliği ile alındığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Egemenlik haklarından taviz vermeden, meşru müdafaa çerçevesinde, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için terörle canla başla mücadele eden devletimizi haksız yere suçlayan bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz. Devletimizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelik tehditlere karşı üniversitemiz, kararlı duruşunu her zaman muhafaza etmektedir. Ülkemizde kamu düzeni ve huzurun sağlanması için teröre karşı yürütülen bu haklı ve kararlı mücadeleyi destekliyor, tüm terör saldırılarında olduğu gibi ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik her türlü açıklamayı ve eylemi şiddetle reddediyoruz."

Açıklamada, vatandaşların huzuru ve güvenliği için terör olaylarında şehit düşen güvenlik kuvvetlerine ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar dilendiği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Üniversitesi: Bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN