Skandal bildiride PKK’ya tek suçlama yok

Bin 200 aydının ihanet bildirisi Canan Barlas ile Gündem programında masaya yatırıldı. Bildirinin içeriğini ve buna imza atan akademisyenleri eleştiren Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, bildiriye imza atan akademisyenler için "Ne bu milletin yanındalar ne bu insanların yanındalar. İnsanlıkla ilgili hiçbir değerin yanında durmadılar" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 15.1.2016 01:34
Skandal bildiride PKK’ya tek suçlama yok
"TERÖRE 'TERÖR' DİYEMEDİLER"

Bin 100 akademisyen bu sayı daha da artıyor. Teröre 'terör' diyemediler. PKK'ya ufacık bir eleştiri bile getiremediler. Devleti orda halklara, sivillere karşı katliam yapmakla suçladılar. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor. İki gün geçmedi bu bildirinin üzerinden, Diyarbakır Çınar'da 1 tonluk bomba yüklü aracı lojmana bombaladılar. Medya 'ölenler polis yakını' diye bir dil kullandı. Nasıl bir polis yakını; babasının, annesinin koynundaki 5 aylık bir bebek o polis yakını dedikleri? Aslında bizim hiç eleştirmemize gerek yok bu akademisyen dünyasını, savcıların soruşturma açmasına bile gerek yok. Bu utanç bu akademisyenlere yeter. Bununla yaşayabilirler mi? İlahi adalet, adaletini şöyle gerçekleştirdi; dün teröre terör diyemediniz, PKK'ya tek bir suçlama getiremediniz ama 5 aylık bebeği annesinin koynunda annesi ile birlikte havaya uçurdular yaktılar. Sizin taraf tuttuğunuz, sizin arka çıktığınız örgüt buymuş. Hadi bu size mübarek olsun, alın örgütünüz de sizin olsun, sizde onları destekleyin.. Ama şunu unutmayın ki, ne bu milletin yanındasınız ne bu insanın yanındasınız.

Skandal bildiride PKK'ya tek suçlama yok

İDRİS KARDAŞ: SÖZDE AYDINLARIN ASIL AMACI ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI

"Bildiriye imza atan sözde aydınların asıl amacı: Erdoğan düşmanlığıdır." Bu çarpıcı açıklama Barış Akademisi Direktörü Akademisyen İdris Kardaş'a ait. Bin 200 aydının imza attığı skandal bildiriyi değerlendiren Kardaş "Bu aydınlar çözüm sürecinde barışı eleştirdiler, süreci desteklemediler şimdi de PKK'ya destek veriyorlar" dedi.

"ÇÖZÜM SÜRECİNİ DE DESTEKLEMEDİLER"

'Sözde aydınların bir tanesi 'barış' için hiçbir şey yapmadı, imza bile atmadılar. Erdoğan barış dediği için bunlar desteklemediler. Bir de şöyle bir dili var, 'Uzlaşı olsun bir heyet olsun biz de bu heyetin içinde olalım." Yani siz bu dili kullandıktan sonra sizi hangi heyetin içine koyarlar. Burada tamamen tek taraflı bir dil ile hayal dünyasında yaşayan bir mantık ile bu metni kaleme alıyorsunuz, meseleyi kendiniz doğru anlamamışsınız bir kere bırakın aydınlığı akademisyenliği insanlığın en temel şeyi şiddet ile aranıza bir mesafe koyun. Buradaki tek temel motivasyon Erdoğan düşmanlığı, bunun dışında hiçbir şey yok.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal bildiride PKK’ya tek suçlama yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN