'Bildiri ile terörü meşrulaştırıyorlar'

Başbakan Davutoğlu: Bu bildiriye imza atanlar o barikatlara, o çukurlara, hendeklere meşru muamelesi yapıyorlar. Onları oraya koyanlara masum ve mağdur muamelesi yapıyorlar

Giriş Tarihi: 16.1.2016
'Bildiri ile terörü meşrulaştırıyorlar'
Başbakan Ahmet Davutoğlu Dolmabahçe Ofisi'nde düzenlenen yemekte YÖK Başkanı Yekta Saraç ve Yürütme Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:

DUMURA UĞRATMAYIN: Seçimler arasında 3 terör örgütü Türkiye'de demokrasiye savaş ilan etti. DAEŞ, PKK ve DHKP-C harekete geçti. Bildiride hiç bir terör örgütü yok. Vicdanlara soruyorum. Dün (önceki gün) Çınar'da 3'ü çocuk 6 kişi vefat eti. Bu çocuklardan birisi 5 aylık. Babasıyla polis memuru şehit edilir. Annesi hastanede. O lojmanın yanındaki binada da muhtemelen o akşam çocuklarıyla oturan Lokman Açıkgöz ve Oğlu Sadık Efe, Ecrin öldürüldü. Bu bildiride ne Ecrin var, ne Efe var, ne İrem var. Bildiriye bakarsak bunları da devlet öldürdü. Ellerinizi vicdanınıza koyamıyorsanız akıllarınızı dumura uğratmayın.

FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ: Cizre Devlet Hastanesi'ne 20 roket atıldı. Tabloda bunlar yok. Neden resmi tek yanlı çizersiniz. Türkiye'de bir terör saldırısı vardır. Türkiye'de bebekleri katleden bir terör örgütü vardır. Fikir özgürlüğü adına birileri terörü meşrulaştırır dönüp hiç bir delil ortada yokken bölge halklarını katletmekle suçladıkları bir devletin vatandaşı olarak böyle bir belge ortaya koymaksızın bu ifadeleri kullanıyorlarsa, fikir özgürlüğüyle ilgili oturup ciddi şekilde düşünmemiz gereken bir aşamadayız demektir. Sormak isterim bu bilim adamlarına. 3 barikat, 5 çukur aşarak, el yapımı bombaya basmadan üniversitelerine gitmek için çaba sarf ederek geçiyor olsalardı bu bildiriye imza atarlar mıydı? Devlet mi hendekleri barikatları oraya koyarak öğrencileri sahipsiz bıraktı.
ÇOĞU GERİ ÇEKECEKTİR: Bu metnin Türkçesi de felaket. Bu akademisyen dostlarımız okumadan bir metne neden imza atarlar. Neden topluluk psikolojisi içinde o arkadaşım atmış ben de atayım derler. Dünkü konuşmamdan sonra 'Haklısınız biz de detaylı okumadan atmışız' diye mesajlar gönderdi. Bu metni tekrar okusunlar. Eminim bir çoğu neye imza attıklarını ölçüp tarttıklarında bu imzalarını geri çekecektir. Bilim insanının en önemli vasfı eğer bir hata varsa bundan dönebilme erdemini göstermektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bildiri ile terörü meşrulaştırıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN