Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'nin mescid anlayışı!

CHP'nin 35. Kurultay'ında mescid olarak ayrılan bölüm çöplüğe döndü. Parti kongresinin yapıldığı salonda alt katta bulunan mescid Kılıçdaroğlu'nun posterleriyle kapatılırken, üst kattaki mescid ise çöp alanı haline getirildi.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 11:47 Güncelleme Tarihi: 18.1.2016 12:07
CHP'nin mescid anlayışı!
Din ve inanç özgürlüğü düzenlemelerini iptal ettirmek için soluğu Anayasa Mahkemesi'nde alan, seçim dönemlerinde ise başörtüsü dağıtarak 'dine saygılıyız' mesajları veren CHP'nin 16-17 Ocak'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği kurultayda mescid skandalı yaşandı. Kurultay salonunun alt katında bulunan bay-bayan mescidinin kapısını Kılıçdaroğlu posteriyle kapatan CHP'liler, üst kattaki erkek mescidini ise çay ve su bardaklarının fırlatılıp atıldığı çöp alanı haline getirdiler.
Her ayrıntının düşünüldüğü Ankara Arena Spor Salonu'ndaki kurultay organizasyonunda bir tek namaz kılacak olanlar düşünülmedi. Kurultay salonunun alt katında yan yana bulunan bay ve bayan mescidinin kapıları, üzerinde "Üreten, hakça bölüşen, çağdaş ve özgür Türkiye'yi biz kuracağız" ifadelerinin yer aldığı Kılıçdaroğlu posteriyle kapatıldı. Namaz kılmak için gelen misafirler, Kılıçdaroğlu posteriyle kapatılan mescid kapısından geri döndüler.
ÜST KATTAKİ MESCİDİ ÇÖP ODASINA ÇEVİRDİLER
Kurultay salonunun üst katında yer alan erkek mescidinin hali ise görenlerin içini sızlattı. İçilen çayların pet bardakları, su şişeleri, kirli peçeteler, yiyecek atıkları ve sigara izmaritleri ile adeta bir çöp odası haline getirilen üst kat erkek mescidi, CHP'nin dine ve dindarlara olan saygısını bir defa daha gözler önüne serdi.
Kurultay salonundaki mescidleri posterle kapatan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "CHP dine karşı deniyor. Bunu söyleyen adamlar dine inanmıyorlar. Bu iftirayı atan adamlar samimi Müslüman değil. Biz ibadetimizi Allah için yaparız, siyaset için yapmayız. Kapalı kapılar ardında yapılan bu iftiraları Allah'a havale ediyorum" şeklindeki açıklamaları, mescid kapısından dönen misafirleri gülümsetti.
"LÜTFEN BENİ ÇEKMEYİN, YOKSA YANARIM"
CHP kurultayının yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu F girişinde bulunan bay ve bayan mescidinin yanındaki bazı CHP'li delegeler, Akit muhabirinin çekim yaptığını görünce panikledi. Akit muhabirinin, "Mescidler neden kapatıldı?" şeklindeki sorusuna, "Mescidin neden kapatıldığını bilmiyorum ama lütfen beni çekmeyin, yoksa yanarım" diyen delegeler, hızla alandan uzaklaştı.


Ankara Arena'da mescidin kapatılması ve bir diğer mescidin ise çöplüğe dönüştürülmesini eleştiren CHP eski milletvekili ve emekli müftü İhsan Özkes, "Kemal Kılıçdaroğlu herhalde tam o anda aynaya bakarak konuşmuş. CHP hiçbir zaman dinle barışık olmadı. Bu haliyle CHP'den bir cacık olmaz. Bir deliler değişmez, bir ölüler değişmez, bir de CHP değişmez. CHP'liler 'CHP camileri, mescidleri kapatan bir parti' denildiğinde tepki gösteriyorlar ama 75 sene sonra iki günlüğüne de olsa yeniden mescid kapattılar. Tek parti CHP'si camileri ahıra çevirmişti, 2016 CHP'si de mescidleri çöplüğe çeviriyor. İşte CHP'nin dine bakışı bu. Akit'in bu görüntüleri 'CHP dine nasıl bakıyor?' sorusuna tam bir cevap niteliğinde" dedi.
"MESCİD KAPATAN BİR CHP'DEN BU ÜLKEYE HAYIR GELMEZ"

CHP'nin milletle bir alakalarının olmadığını ve sadece sokak hareketleriyle Türkiye'de iktidarı ele geçirmek için bir yapı haline dönüştüğünü söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "CHP, bu milletin derdine derman asla olamaz. CHP ve onun genel başkanı ikide bir dinden imandan söz ediyor ama icrata gelince yaptıkları ortada. Dinden uzaklaşmış, milletin mukaddesatlarına saldıran, bu milletin mescidlerini kapatan ve çöplük haline getiren bir CHP'den bu ülkeyehayır gelmez" dedi.
MESCİD SKANDALINA GÜRSEL TEKİN CEVAP VERDİ

Mescidin CHP tarafından kapatılmış olduğunu ve insanların namaz kılmasının mümkün olmadığını hatırlattığımız CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ilk önce mescidin kapatılmasının kendilerinin inisiyatifinde olmadığını iddia etti ve sonra mescidleri muhabirimizle gezerek üzücü durumu bizzat gözlemledi. Tekin daha sonra, "Bu mescidin neden kapatıldığını ben de bilmiyorum. Salonu düzenleyenler mi kapattı yoksa güvenlik nedeniyle mi onu bilemiyorum" dedi. Gürsel Tekin, Ankara Arena'nın ikinci katında bulunan ve CHP'liler tarafından çöplük haline getirilen erkekler mescidini ise derhal temizleteceğini ifade etti.
(Yeni Akit)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin mescid anlayışı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN