Koltuk uğruna küstahlık yapıyor

Başbakan Davutoğlu, dördüncü kez seçildiği kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'diktatör' diyen Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi: Bunlar fikir üretemeyince hakaret, itham ve küfür üretiyor

Giriş Tarihi: 18.1.2016
Koltuk uğruna küstahlık yapıyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin olağan kongresinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerine sert tepki gösterdi. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve binlerce partili katıldı. "Bizde siyaset, halka hizmet içindir hakka hizmet içindir" ifadesini kullanan Davutoğlu, Türkiye'de 7 Haziran ve 1 Kasım 2015'de 2 seçim yaşandığını, ülkeyi hiç sahipsiz bırakmadıklarını söyledi.

DİKTA VE ZORBALIK CHP'NİN
Dikta, milli şef ve zorbalık gibi kavramların CHP'ye ait olduğunu vurgulayan Davutoğu, "Her şeyden önce kendi geçmişlerine bakmaları lazım. Siyaset üretemeyince hakaret üretmek siyasi bir yöntem olarak benimsendiğinde toplumda nezaket kalmaz. Bunlar fikir üretemeyince hakaret, itham ve küfür üretiyorlar. Hizmet ve eser üretemeyince, kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Hakaret ettiği kişinin bu ülkenin yüzde 52 oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı olduğu gerçeğini bile umursamıyorlar" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun kendi koltuğunu korumak için küçük kurnazlıklar sergilediğini kaydeden Davutoğlu, "Koltuğunu, geliştirdiği fikirlerle koruyamayacağını bildiği için Cumhurbaşkanı'na hakaret ederek korumayı düşünüyor. Ama bu hakaretler ona bir şey kazandırmaz" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

BÜTÜN İHANETLERE RAĞMEN

Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Her türlü vesayet odağı, baskılar, darbe girişimleri, küresel istikrarsızlıklar, terör, ihanet şebekelerinin çabalarına rağmen bu başarıyı yakaladık. Bırakın içerideki her türlü zorluğu, sadece yanı başımızda, komşularımızda yaşanan problemler bile AK Parti hükümetlerinin dışında kimsenin baş edemeyeceği sıkıntılardı." Başbakan Davutoğlu, İngiltere, İsviçre ve Almanya'ya kapsayan 5 günlük Avrupa gezisine başlamadan önce de Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, İran'a yönelik yaptırımların sona ermesiyle ilgili şunları söyledi: "İran'a yönelik ambargoların kalkmasından memnuniyet duyuyoruz. Özellikle bölgemizde kısıtlayıcı ambargoların bölgesel kalkınmayı olumsuz etkilediği ve sonuç üretmediği kanaatindeyiz. Türkiyeİran ilişkilerinin de bu ambargoların kalkışıyla önemli bir ivme kazanacağına inanıyoruz. Bununla birlikte dünya, Türkiye, İran ve komşu ülkelerin önem vermesi gereken husus, Ortadoğu bölgesinde bütün ülkelerin yapıcı katkıda bulunarak, bölgemizdeki yıkımın ve şiddetin sonunu getirecek bir perspektifle ortak çalışma yürütmesidir."

Koltuk uğruna küstahlık yapıyor


KASET BOZUNTUSU

8.5 MİLYAR DOLAR YATIRIM

2002-2015 yılları arasında İngiltere'den Türkiye'ye 8.5 milyar dolar yatırım geldiğini de vurgulayan Davutoğlu, "Önemli ama biz bunu yetersiz buluyoruz. 2 bin 800 İngiliz şirketi Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Daha fazla yatırım çekebilmek için de dediğim gibi hem toplu, hem de özel görüşmeler yapacağız" diye konuştu.

AKADEMİSYENLERE SESLENDİ:

O imzaları geri çekin

Güneydoğu'daki operasyonlara karşı yayımlanan bildiride imzası bulunan akademisyenlere seslenen Davutoğlu, "Ecrin, Efe ve diğer çocukların cansız bedenleri yerde yatarken, terör örgütünü yok sayan böyle bir bildiriden imzanızı çekmezseniz, hayatınız boyunca söyleyeceğiniz her akademik söz şüpheyle karşılanacaktır. Önce o çocuk bedenlerini zihninizde bir an tahayyül ediniz ve ondan sonra bir kez daha o bildiriyi okuyunuz. Bu bildiriden imzalaranızı çekiniz" dedi.

'KENDİSİNE AYNEN İADE EDİYORUZ'
1 Kasım'da büyük bir seçim yenilgisi yaşayanların gerekli dersi almış görünmediğini söyleyen Davutoğlu, şöyle konuştu: "Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin olağan kongresinde yaptığı konuşmayla bunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu kongrede Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük olarak gerçekten bir siyasi lidere yakışmayan bir üslupla, bir nezaketsizlikle tepki göstermeye kalkıştı. Mesnetsiz suçlamalarla yüzde 52 oyla seçilen Cumhurbaşkanımızı itham etmeye kalktı. Kötü söz sahibinindir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı küstahlığı kendisine aynen iade ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koltuk uğruna küstahlık yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN