Erdoğan: Ben bu zatı niye adam yerine koyayım ki?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakkında alçak ve hadsiz açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Milletin ciddiye almadığı zatı ben niye adam yerine koyayım ki?" dedi.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:56 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 15:38
Erdoğan: Ben bu zatı niye adam yerine koyayım ki?

İşte Erdoğan'ın o sözleri:

Kesinlikle girmemem gereken bir tartışma var. Bu bir deği, iki değil, üç değil, beş değil. Ana muhalefet partisinin genel başkanı hem parti kongresinde hem de grup toplantısında yine çirkin yüzünü göstermiş. Bu zat bir süredir şahsımla, ailemle ilgili ağzına ve kişiliğine yakışmayan bir şekilde bir namus ve şeref edebiyatı tutturmuş gidiyor. Bundan kazandığım tazminatlar artarak devam ediyor. Aslında kendisine bunun cevabını hiçbir şekilde karşılık veremeyeceği, veremediği şekilde müteaddit defa ifade ederim. Bazı kişiler vardır ya yüzüne tükürsen yağmur yağıyor derler ya, bu da öyle. Hiçbir sözün kafi gelmediğini üzüntüyle görüyorum. Hakimleri, savcıları, YSK'yı da hedef alıyor. Nerede, ne zaman kime çatacağı belli olmayan kişiler için 'serseri mayın gibi' der halkımız. Bu da öyle, ne zaman çıkıp bulaşacağı belli olmuyor. 1 Kasım seçimleri öncesinde de birileri işte sayın başbakana hükümeti kuramadı öyleyse ana muhalefetin başkanına bu görev verilmelidir diye yazıp çizdiler. Ben o zamanlar Cumhurbaşkanı külliyesinin adresini bilmeyene benim verilecek ve kaybedilecek zamanım yoktur demiştim.

HANGİ NAMUSTAN HANGİ ŞEREFTEN BAHSEDİYORSUN?

Neredeyse 2016'nın Ocak ayını bitiriyoruz. Bu zat hala 7 Haziran'ın davasını güdüyor. Siyaset bilmediği belli, hesap da bilmiyor. Bahsettiği konunun da ne anayasayla, ne yeminle ilgisi yok. 7 Haziran'da 400 demiştim, 1 Kasım'da 550 dedim. Bu zatın karın ağrısını da dökerim ama ben bunları konuşmaktan hicap duyarım. Bu namus ve şeref fukaraları için vakit harcamak bana zul geliyor. Teröristleri savunan bu değil mi, hangi namustan, hangi şereften bahsediyorsun?

BİR DERECE OLMADIĞI İÇİN AKLINI ÖLÇEMİYORUZ

SSK'yı batıran bu adam değil mi? Nice vatandaşlarımız bunun SSK'nın başında olduğu dönemde hastanelerin odalırında ne halde olduklarını bilmiyor mu? O hastanelerin hali neydi? İlacımızı alamıyorduk, hatırlayın o günleri. Afedersiniz odalara girmek mümkün değildi. Koğuşlara girmek mümkün değildi. Bir hastanenin en önemli eyi hijyendi, hijyen sözkonusu değildi. Hijyenle bizimle bu ülke tanıştı. Ana muhalefeti temsil etme şerefini elde etmiş, ülkenin, milletin geleceği için tek bir hayırlı projesi, sözü, hizmeti vaki değil. Bıraksanız memleketi batırır. Neresinden tutsanız elinizde kalan bir zavallı. Bunun herhangi bir eseri olmadığı için akıl derecesini ölçemiyoruz. Akıl sağlığını bilmiyoruz. Boş konuşmanın dışında bir varlık gösteremeyen, herhangi bir vasfı zaten olmayan bir kimseye şimdi ne diyeyim. Terör örgütünü kalpten gelen buğz ile kınamayan bu zavallıyı ademe mahkum ediyorum. Milletin yok saydığı bu zatı ben niye adam yerine koyayım ki?

KENDİ KÜFÜRLERİ İÇİNDE ÇIRPINSIN DURSUN

Kendi kifayetsizlikleri, küfürleri, hakaretleri içinde çırpınsın dursun. Hiçbir kötü, hiçbir iğrençlik bizi yolumuzdan alıkoyamadı, alıkoyamayacak. Allahımızla ilgili bir açıklama yaptı hiç ona girmeyeceğim. Gaf üstüne gaf yapıyor, bilerek inanarak konuşmuyor çünkü. Allah onu ıslah olsun, bizim yâr ve yardımcımız olsun inşallah

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Ben bu zatı niye adam yerine koyayım ki?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN