'da Türk işadamlarıyla buluştu

Giriş Tarihi: 22.1.2016 18:23 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 18:51
Davutoğlu Almanya'da Türk işadamlarıyla buluştu

, 'da Türk iş adamlarıyla bir araya geldi. Davutoğlu, "Merkel ile bugün de birçok konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. İkili ilişkilere yepyeni bir boyut kazandıracak yeni bir süreç başlattık" ifadelerini kullandı

Ahmet , 'da Türk iş adamlarına hitap etti.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

"Merkel ile bugün de birçok konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. İkili ilişkilere yepyeni bir boyut kazandıracak yeni bir süreç başlattık.

7 Haziran akşamı verdiğimiz sözü yerine getirdik ve 1 Kasım'a kadar ülkemizi sahipsiz bırakmadık. Üzerimizdeki sorumluluk çok büyük, bunun farkındayız. Destek ne kadar yüksekse, beklenti de o kadar yüksektir. Vakit kaybetmeden vaatlerimizi gerçekleştireceğimiz programın takvimini paylaştık.

Türkiye'nin her noktasında barış ve huzur olana kadar mücadelemizi devam ettireceğiz.

Barikatlar ve çukurlarla kimse yönetim ilan etmeye kalkamaz. Sizi eleştiren Alman dostlarınıza sorun; "Almanya'nın herhangi bir köyünde terör grubu orayı işgal etmiş, hendekler kazmış olsa Almanya nasıl bir tavır sergilerdi?"

Özgürlüklerin olmazsa olmazı kamu düzenidir.

Kasım ayında G20'ye evsahipliği yaptık. Önümüzdeki günlerde de önemli zirvelere evsahipiliği yapacağız. Bir yandan PKK ile mücadele ediyoruz, bir yandan dünyanın en geniş asma köprüsü olan 3. Boğaz Köprüsü'nü yapıyoruz, Avrasya Tüneli'ni yapıyoruz.

'de yaptığımız zirve de bu yükselişin doğrudan yansıması olan yeni bir adım. Türkiye ile Almanya arasında ortak hedeflerimiz ve kaygılarımız noktasında vizyonumuzu paylaşıyoruz. Karşılaştığınız her Alman'a da bu mesajı iletmenizi istiyorum: Sultanahmet'te yaşamını yitiren Alman dostlarımız için taziyelerimi sunuyorum. Sahip olduğunu iş yerlerinde çalışan Almanlara başsağlığı mesajımı iletmenizi istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu Almanya'da Türk işadamlarıyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN