Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan cuma namazı açıklaması!

Giriş Tarihi: 22.1.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 11:49
Genelkurmay'dan cuma namazı açıklaması!

imzasıyla yayımlanan 'cuma izni' genelgesi kapsamında, askeri personele de cuma namazı izni için kolaylık sağlanacağı bildirildi. Başkanlığı, ilgili kurumlara gönderdiği yazıda, izinle ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

imzasıyla yayımlanan genelgede, "Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alınan dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; cuma namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmadan izin verilir." ifadesi yer almıştı. Genelge, kamu çalışanlarının cuma günü mesailerinin, cuma namazı öncesi öğle tatiline girecek ve namazın bitiminden sonra tekrar mesaiye başlayacak şekilde düzenlenmesini öngörüyordu.

MEB'DEN CUMA NAMAZI DÜZENLEMESİ

Genelge üzerine Başkanlığı da harekete geçti. Askeri personelin cuma namazı kılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi. Bu kapsamda, Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilgili kurumlara gönderilen yazı şöyle: "Cuma namazı saatinin mesai saatlerine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarından çalışanlarda çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verileceği ilgi genelgeye istinaden Genelkurmay Başkanlığı tarafından bildirilmiştir. Bu kapsamda, Garnizon Komutanlığı'nca bölgesel ve mevsimsel özellikler ile hizmet ihtiyacı ve kışla imkanları dikkate alınarak, mesai kaybına neden olmaksızın ilgi genelgeye uygun her hangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde, gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır."

CUMA NAMAZI KARARINI İPTAL İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan cuma namazı açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN