Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"PKK'nın ne denli alçak olduğu ortada"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyarbakır'daki olay terör örgütünün ne denli ahlaksız, alçak ve adi girişimler içinde olduğunu ortaya koyuyor. Bu olay bin 128 imzaya çok ilginç bir cevaptır

Giriş Tarihi: 23.1.2016
PKK'nın ne denli alçak olduğu ortada
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Akabe Camisi'nden çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:
DİYARBAKIR'DA OKULA SALDIRI: Bu çok çok üzüntü verici bir olay. Bu terör örgütünün ne denli ahlaksız, ne denli alçak, ne denli adi girişimler içerisinde olduğunu açık ve net ortaya koyuyor. Aslında bu, bin 128 imzaya çok ilginç bir cevaptır. Bu sözde akademisyenler kimlerin yanında olduklarını çok açık net ortaya koyuyorlar. Karnelerini alan öğrencilere karşı yapılan bu adice saldırının arkasında olanlar bunlar. Bunların öğrenciyle, talebeyle ilgi ve alakalarının olmadığı ortada. Bunlar da bir şeyi ortaya koyuyorlar, "Biz buyuz, aslımız bu. Bizim öğretmen, muallim böyle bir derdimiz yok. Biz terörün yanındayız, teröristin arkasındayız." Bugüne kadar okullarımızı yaktılar mı? Yaktılar. Camilerimizi yaktılar mı? Yaktılar. Bombaladılar mı? Bombaladılar. Hastaneler, ambulanslar hakeza. Bütün bunlar ortada. Bugünkü olay da adeta bunun bir zirvesi. Tek tesellimiz şu an itibari ile yavrularımızdan şehidimiz yok. Durumlarının iyi olduğu haberini aldım.

OKULDA YAŞANAN PATLAMA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI


BARIŞ VE KARDEŞLİK BAKANLIĞI:
Bana böyle bir öneri geldi. Biz zaten bu süreci üç kademede değerlendirmiştik. Birinci demokratik açılım süreciydi. İkincisi milli birlik ve kardeşlik süreci. Üçüncüsü ise çözüm süreciydi. Zaten milli birlik ve kardeşlik sürecinin içeriği neyse böyle bir bakanlığın da içeriği bu olacak. Zaten bu proje kapsamında yürütüyoruz. Bundan sonra da yürüteceğiz. Hükümetimizin de gündeminde böyle bir şey şu ana kadar kulağıma gelmedi. Benim de şahsi düşüncem, gerek yok.

KUZEY SURİYE'DE YANLIŞ YAPILANMAYA İZİN VERMEYİZ

KAMIŞLI'DA RUS ASKERİ VARLIĞI: Özellikle Irak sınırından Akdeniz'e kadar olan bölgede, yani Kuzey koridorunda bu tür bir farklı yapılaşmaya müsaade etmeyiz. Onun için koalisyon güçleriyle bir çalışmamız var. Rusya'nın 100 askeri olduğu ile ilgili bazı şeyler kulağımıza geliyor. Bu konuda hassasız. Sürekli PKK- PYD- YPG- DAEŞ'in birbirinden farkı olmadığını söylüyoruz. Bunlara karşı da tavrımız aynı olacaktır. Salı günü Obama ile görüşmede ele aldık. Biden ile de görüşeceğiz. Amerika ile süreci işleteceğiz. Sürecin içinde İngiltere, Fransa, Almanya, Suudi Arabistan, Katar da var. Temenni ederim ki ortak tavır yanlış bir yapılanmaya fırsat vermemeye yönelik olacak.
"PYD FIRAT'IN BATISINA GEÇTİ" İDDİASI: Bunların hepsi dedikodu. Bunlara şu ana kadar müsaade etmedik. Etmeyeceğiz. Kısmi şeyler olsa bile özellikle Mare- Hercele hattındaki operasyonlarla bunlara fırsat vermedik. Koalisyon güçleriyle de fırsat vermeyeceğiz.

'ZANA İLE GÖRÜŞEBİLİRİM'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li milletvekili Leyla Zana'nın görüşme talebiyle ilgili olarak ise "Arkadaşlarımızla değerlendirelim dedim.Bu değerlendirme neticesinde kanaatim kabulden yana. görüşebiliriz" dedi. Bu arada HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Zana'nın görüşme talebininin partiyi bağlamadığını, kişisel olduğunu söyledi.

ZANA'DAN ERDOĞAN'A RANDEVU TALEBİ


ERDOĞAN GÜNEY AMERİKA TURUNA ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Ocak- 4 Şubat arasında Şili, Peru ve Ekvador'a ziyaret gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretinde bakanlar ve milletvekillerinden oluşan bir heyet de eşlik edecek.

ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ
Erdoğan, namaz sonrası karneleriyle cami girişinde bekleyen öğrencilere 20'şer lira harçlık dağıttı. Erdoğan, torunlarının karnelerinin de çok iyi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam da ES Medya İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bayraktutar ve Beyza Korkmaz'ın nikah törenine katılarak şahitliklerini yaptı.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"PKK'nın ne denli alçak olduğu ortada"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN