Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk medyasından 'a tepki

ABD Başkan yardımcısı 'ın Türkiye ziyareti çerçevesinde sadece birbirine çok yakın siyasi görüşte olan gazetecilerle görüşmesi Türkiye’de geniş medya çevrelerinde tepkiyle karşılandı.

Giriş Tarihi: 23.1.2016 01:13 Güncelleme Tarihi: 23.1.2016 05:40
Türk medyasından Joe Biden'a tepki
21 Ocak'ta Türkiye'ye gelen ABD Başkan yardımcısı , Türkiye ziyareti çerçevesinde çeşitli temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı ve başbakanla da görüşen Biden, dün bir grup gazeteci ile bir araya geldi. Biden'ın sadece birbirine çok yakın siyasi görüşte ve içinde Esad destekçisi de olan gazetecilerle görüşmesi dikkat çekti. Türk basınındaki çeşitliliği göz ardı eden ve ifade imkanı tanımayan Biden sık sık ifade ve basın özgürlüğüne vurgu yapan görüşleri ile biliniyor. Biden'ın bu tavrı Türkiye'de geniş medya çevrelerinde tepkiyle karşılandı, tepkiler artmaya devam ediyor.

İşte o bildiri;

Kamuoyunun dikkatine,

Türkiye ziyaretindeki temasları çerçevesinde ABD Başkan yardımcısı Joe Biden, yalnızca dört gazeteci ile görüştü. Birbirine çok yakın siyasi görüşleri ile tanınan gazetecilerin özellikle ve dikkatle seçildiğini düşünüyoruz. Hâlbuki daha evvel Sayın Biden, "Hükümetler, basın veya ifade özgürlüğü olmadan adil ve şeffaf bir şekilde idare edemezler." şeklinde görüşlerini ifade etmişti. Maalesef bugün görüyoruz ki Biden, Türkiye medyasından sadece benzer görüşteki kişilerle görüşerek farklı fikirlerin ifade edilmesine imkân tanımamış ve aslında çok sesli ve renkli olan Türkiye medyasının büyük bir kısmını görmezden gelmiştir. Bizler, medya sektöründe geniş bir yelpazede farklı fikirleri ve siyasi görüşleri ile var olan Türkiyeli gazetecilere ulaşmanın Amerika Birleşik devletleri açısından daha ufuk açıcı ve yararlı olacağına inanıyoruz.

Ali Ünal – Daily Sabah Ankara Temsilcisi, Ardan Zentürk – Star Gazetesi Yazarı, Ceren Kenar – Türkiye Gazetesi Yazarı, Fadime Özkan – Star Gazetesi Yazarı, Merve Şebnem Oruç – Yeni Şafak Gazetesi Yazarı, Meryem İlayda Atlas – Lacivert Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Murat Çiçek – Star Gazetesi Yazarı, Nagehan Alçı – Milliyet Gazetesi Yazarı, Nihal Bengisu Karaca – Habertürk Gazetesi, Yazarı Özcan Tikit – Habertürk Gazetesi Yazarı, Ragıp Soylu – Daily Sabah Gazetesi Yazarı, Serdar Karagöz – Daily Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Sevil Nuriyeva – Star Gazetesi Yazarı, Yahya Bostan – Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, Yıldıray Oğur – Türkiye Gazetesi Yazarı, Yunus Göksu – Sabah.com.tr Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Murat Kelkitlioğlu – Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Joe Biden'dan iki yüzlü tavır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk medyasından Joe Biden'a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN