Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Terbiyeden yoksun örgütlü serseriler'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Cumhurbaşkanına hakaret furyasına CHP'li Atilla Sertel de katıldı. AK Partili Kocabıyık Cumhurbaşkanı'na hakaret edenlere 'örgütlü serseriler' diye tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 24.1.2016
'Terbiyeden yoksun örgütlü serseriler'
CHP yönetimi, proje üretmek ve partisini iktidar alternatifi yapmak yerine çirkin siyaset üslubuna devam ediyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Kurulu'nda kullandığı hakaret dolu sözler CHP'li diğer vekillere de örnek oldu. Manisa'da konuşan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ağza alınmayacak sözler kullandı. Sertel, "Biz hem çok şanslıyız hem çok şanssızız. Aynı yüzyıl içinde Türkiye'ye bir deha gelmiştir ve ne yazık ki Türkiye'nin de bir delisine denk geldik. Dehamız Mustafa Kemal Atatürk'tür. Diğerini de zaten siz biliyorsunuz. Manisa'ya açılan hastanesinin de niye açıldığını iyi biliyorsunuz. Allah onu oraya getirmeyi nasip etsin" dedi.

AK PARTİ'DEN TEPKİ

AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık Anayasanın 103 ve 104'üncü maddelerinde Cumhurbaşkanın tarif edildiğini belirterek şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı ordunun başkomutanı, devletin ve milletin sembolüdür. Cumhurbaşkanı vatan ve bayraktır. Bunların yaptıklarını, söylediklerini gavur bile yapmıyor. Bir sürü düşmanlarımız var. Onlar bile böyle müptezel dil kullanmıyorlar. Genel başkanları, milletvekilleri adeta örgütlü serserilik yapıyorlar. Bizim aile terbiyemizde devlet büyüklerine saygı var. Anayasal konumu olan, siyasi partinin genel başkanı, milletvekilleri durmadan Cumhurbaşkanına hakaret ediyorlar. Bunlar iki nedenden dolayı hakaret ediyor olabilirler. Ya başka devlet adına hareket edip, hakaret ve küfrediyorlar ya da aile terbiyesinden yoksunlar. Bu davranışlar siyasi terbiyeden mahrum olan insanların davranışlarıdır. Ha bayrağa sövmüşsün, ha Cumhurbaşkanına. Cumhurbaşkanını tenkit edebilirsin. Ama bunlar tahkir ediyor.

'BAŞKA DEVLET ADINA HAKARET'
AK Parti Milletvekili Hüseyin Kocabıyık CHP Milletvekili Atilla Sertel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerine çok sert tepki gösterdi. Kocabıyık, "Bu iftiraları başka devlet adına mı atıyorsunuz?" diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terbiyeden yoksun örgütlü serseriler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN