Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup konuşmasında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "Eskiden oy verenlere bidon kafalı derdiniz, şimdi de Cumhurbaşkanı'na hakaret ediyorsunuz." dedi.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 13:25 Güncelleme Tarihi: 26.1.2016 13:36
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

İşte Davutoğlu'nun konuyla ilgili o açıklamaları:

Yurtdışındaki yurttaşlarımız bu pozitif değişimin farkındadır. Partimiz yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızdan yüzde 56.2 oy aldı. Onlar 90'lı yıllardaki itibarsız ülkenin kendilerine ne mal olduğunu bilirler. Türkiye iyi yönetiliyor. Her şart altında istikrarını koruyor. Bütün engellemelere rağmen geleceğini inşa ediyor. Eksikliği hissedilen tek husus ciddi bir muhalefettir. Muhalefet demokrasinin olmazsa olmazıdır. Seçim sonrasında kendileri ile biraraya geldik. Kısır polemiklerle, nezaketsiz atışmalarla zamanımızı heba edeceğinize projeler üretin, gelin tartışalım dedik. Ama ne değişti? Maalesef hiçbir şey değişmedi. Sayın Kılıçdaroğlu yine maalesef bir siyasi parti liderine yakışmayacak bir tutum izledi. Bulunduğu yüksek makama, milletin oylarıyla seçilmiş sayın Cumhurbaşkanımıza kullandığı üslup asla kabul edilemez, asla kabul edilmeyecektir. Girdiği her seçimde milletimizin büyük teveccühüne mazhar olmuş bir liderden söz ediyoruz. Sizin millet iradesine, Cumhurbaşkanı makamına saygınız bu mudur? Siz saygı göstermiyor hakaretler, tehditler savuruyorsunuz. Eskiden millete bidon kafalı derdiniz, şimdi cumhurbaşkanımıza hakaret ediyorsunuz. Muhalefetteki tek değişim bu. Bu millet size ders üstüne ders verdi, her seçimde sizi sandığa gömdü ama hiçbir şey öğrenmediniz.


KİŞİLER DEĞİŞİYOR, KADROLAR DEĞİŞİYOR CHP DEĞİŞMİYOR

Sayın Kılıçdaroğlu bilsin ki, Türkiye bu köhne siyaseti çoktan aştı. Siz neden bu millet bizi tercih etmiyor, yüzde 30'a yaklaşamıyoruz diye kendi kendinize soruyor musunuz? Hiç aynaya bakıp, bu millet neden bize itibar etmiyor, söylediklerimizi kaale almıyor kendi kendinize sordunuz mu? Bunlar konuştuklarında eleştiriyi öne çıkarırlar ama kendilerine tek bir özeleştiri yapmazlar. Sürekli isimler, kadrolar değişir ama değişmeyen tek şey CHP'nin kafasıdır. İsimlerin değişmesi çok önemli değil. Çünkü istişare etmiyorlar. Size oy verenler dahi size niye itibar edilmediğinin sorusunun cevabını biliyor. Partilerin kongresinde bile vizyon çizmek yerine hakaret ediyorlar. Bize dur durak yok, hem içeride hem dışarıda koşturuyoruz. 24 saat yetmiyorsa bu millet için 25. saati Rabbimizin izniyle bulacağız, 7 gün yetmiyorsa 8'i bulacağız. Daha az uyuyacağız, daha çok koşturacağız. Daha az uyuyacağız, daha çok iş yapacağız. 1 Kasım seçimlerinin ardından her alanda hedefler koyduğumuz hükümet programımızı açıkladık. Adım adım reformlarımızı projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Vaatlerimizi hepsinin hızla gerçekleştiriyoruz. Grup toplantımız bizim haftalık bir muhasebe toplantımızdır. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Bugün itibarıyla değerli arkadaşlar reformlarımızın yüzde 30'unu vaatlerimizin yüzde 66'sını gerçekleştirdik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN