Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı 303 madelik eylem planı

Giriş Tarihi: 26.1.2016
Teröre karşı 303 madelik eylem planı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terörle mücadelenin ekonomik ve sosyal boyutlarını ele alan 303 maddelik yeni eylem planının ana hatlarını açıkladı. Bakanlar Kurulu'nun 6 saat süren toplantısına ilişkin açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, henüz taslak halindeki eylem planının ana hatlarını şöyle sıraladı:
Terör bitirilince, sosyalekonomik sorunlar giderilecek.
Yoğun kamu diplomasisi yürütülerek, terör örgütünün halkı yanıltması önlenecek.
Bazı idari tedbirler, somut verilere dayandırılacak.
Halkın maddi ve manevi zararı ortadan kaldırılacak.
Duygusal kopuşu önlemek için her türlü insani tedbir alınacak.

"PYD'YE KİMSE RAZI OLMAZ"
Kurtulmuş, Suriye konusunda Cenevre'de yapılacak toplantı ve terör örgütü PYD'nin pozisyonuyla ilgili bir soru üzerine de şu değerlendirmelerde bulundu: "Suriye'de çok taraf var. PYD ile rejim güçlerinin zaman zaman işbirliğinde olduğu, aynı zamanda rejimin DAEŞ ile işbirliği içinde olduğu herhalde gizli kapaklı bir unsur değil. Bir tarafta rejim güçleri ve işbirlikçileri, diğer tarafta rejime muhalif olan Suriye Ulusal Muhalefeti yer almalıdır. Dolayısıyla PYD, DAEŞ ve benzeri örgütlerin muhalefet koalisyonunun içinde yer almasına kimse razı olmaz. Başta Suriye Ulusal Muhalefeti buna rıza göstermez."

"O HABERLER YALAN"
Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin iç tehditler bölümünden terör örgütü PKK'nın çıkarıldığına ilişkin haberlerin de külliyen yalan ve manipülasyon olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Eğer birileri bunu haber olarak yapmışlarsa kasıtlı olarak, yanıltıcı bir haber olarak yapmışlardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı 303 madelik eylem planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN