Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Medeniyetlerimizi dünyaya anlatacağız"

Giriş Tarihi: 30.1.2016 12:13 Güncelleme Tarihi: 30.1.2016 12:28
Medeniyetlerimizi dünyaya anlatacağız

Başbakanlık Tanıtma Fonu Temsilciliğinin desteklediği projeler arasında yer alan Şehri Medeniyet Kültür projesi 2016 yılında ülkemizin hali hazırda var olan gücünün uluslararası platformlarda keşfedilmesi için yedi bölge yedi renk ismiyle hayata geçecek.

''GÜCÜ KEŞFET… ''

Yapımcı Savaş Uğurlu; 'Şimdiye dek bir çok Türk dizileri ve dizilerin oyuncularının Ortadoğu ülkelerde tanıtılması konusunda katkılar sağladık. Bundan sonra da çalışmalarımız bu bilinçle devam edecek. Turkey: Discover the Potential" "Gücü Keşfet" sloganımızın ruhu ile özdeşleşecek çalışmalar sayesinde ''Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkı sağlayan projeler yapacağız." dedi

MEDENİYETLERİMİZİ DÜNYAYA ANLATACAĞIZ

Dostluk barış ve kardeşlik adına yedi bölge yedi renk projesine Şehri Medeniyet kapsamında imza atacaklarını belirten Yapımcı Savaş Uğurlu, ''Yedi ilimizin kendine özgü renk, kültür, medeniyet özelliklerini ve bölgesel gelenek göreneklerini, kumaşlarını projemize dahil edeceğiz. Etkinlik kapsamında dünyanın birçok ülkesinde önemli konserler veren, Medeniyetler Korosu, Sergiler, Şehir ve Medeniyet sempozyumu da izlenebilecek. Bunun dışında yedi bölge yedi renk ismi adı altında tasarımcılarımız bölgenin gelenekselleşen kumaşlarından otuz ayrı özel tasarım yapacaklar. Bu sayede, uluslararası platformlarda medeniyetimiz, kültürümüz dışında kumaşlarımızı da tüm dünya ile paylaşmak ve bunları göstermek için fırsat bulmuş olacağız… Ülkemizde her ilin farklı bir renk ve kültür var. Şehr-i Medeniyet Kültür Projesi ile alakalı, Başbakanlığımıza, Ekonomi Bakanlığımıza ve Kültür Turizm Bakanlığımıza resmi başvurularımızı yakında yapıyoruz.'diye ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Medeniyetlerimizi dünyaya anlatacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN